دسترسی آسان به حالت ناشناس در برنامه گوگل

دسترسی آسان به حالت ناشناس در برنامه گوگل

طبق تازه‌ترین خبرها، کاربران برنامه‌ی گوگل ممکن است به‌زودی شاهد دسترسی آسان‌تر به حالت ناشناس (Incognito) باشند.

به‌گزارش تک‌ناک، رفتن به حالت ناشناس در نسخه‌ی فعلی و پایدار اپلیکیشن گوگل کمی طولانی است. شما باید ابتدا روی عکس پروفایل خود ضربه بزنید و سپس برای شروع مرور خصوصی، روی دکمه‌ی برگه‌ی ناشناس کروم جدید (New Chrome Incognito tab0) ضربه بزنید.

بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد گوگل در حال تلاش برای آسان‌تر‌کردن دسترسی کاربران به حالت ناشناس در اپلیکیشن خود است. براساس بررسی کدهای برنامه به‌وسیله‌ی گروه Assemble Debug، جدیدترین نسخه‌ی بتای اپلیکیشن گوگل شامل یک دکمه‌ی اختصاصی برای حالت ناشناس، درست در نوار جست‌وجو است.

گوگل

این دکمه‌ی ناشناس به‌محض شروع تایپ‌کردن در نوار جست‌وجو ظاهر می‌شود. این دکمه در جدیدترین نسخه‌ی بتای گوگل با شماره‌ نسخه‌ی 15.26.34.29.arm64 مشاهده شده است. طبق گزارش اندروید اتوریتی، این قابلیت برای آن‌ها به‌خوبی کار می‌کرد و باعث می‌شد مرور خصوصی با حالت ناشناس در اپلیکیشن گوگل راحت‌تر شود.

نکته‌ی مهم این است که این تنها تغییر کشف‌شده در جدیدترین نسخه‌ی بتای اپلیکیشن گوگل نیست. گوگل همچنین در تلاش است تا ظاهر تب‌های پایین صفحه را ساده‌تر کند. طبق گزارش‌ها، گوگل می‌خواهد با حذف متن زیر آیکون‌های تب در نوار پایین به این سادگی دست پیدا کند.

گوگل

به‌نقل از نئووین، این یعنی دیگر متن‌هایی مانند «Home» و «Search» یا «Saved» را زیر آیکون‌های تب در نوار پایین مشاهده نخواهید کرد. درحالی‌که تب‌های پایین ظاهری تمیزتر دارند و با رابط کاربری ساده‌ای مطابقت دارند که گوگل می‌خواهد به آن دست یابد، مشخص نیست که این ویژگی به‌زودی برای عموم کاربران عرضه شود یا خیر.

علاوه‌براین، بررسی و تجزیه‌وتحلیل نسخه‌های اولیه‌ی برنامه (APK teardown) ویژگی‌ها و خدماتی را پیش‌بینی می‌کند که درحال‌حاضر در مرحله‌ی آزمایش هستند و ممکن است این ویژگی‌ها به نسخه‌ی نهایی و پایدار برنامه راه پیدا کنند یا نکنند. این موضوع به گوگل و نحوه‌ی دریافت بازخورد از کاربران نسخه‌ی بتا درباره‌ی این ویژگی بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram