افزونه‌ گوگل میت به اندروید می‌آید

افزونه‌ گوگل میت به اندروید می‌آید

گوگل اعلام کرد که می‌خواهد در پاسخ به برنامه‌های موجود در مایکروسافت تیمز، افزونه‌ گوگل میت را برای دستگاه‌های اندرویدی منتشر کند.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل اعلام کرد که در حال اضافه‌کردن افزونه‌ گوگل میت به دستگاه‌های اندرویدی است. این افزونه‌ را در طول جلسه در تب «فعالیت‌ها» به‌عنوان فهرستی از افزونه‌های در‌دسترس و نصب‌شده روی دستگاه می‌توان مشاهده کرد. همچنین، این فهرست افزونه‌های نصب‌شده‌ای را نمایش می‌دهد که در‌حال‌حاضر امکان استفاده از آن‌ها روی دستگاه خاص وجود ندارد.

افزونه‌ گوگل میت که اولین‌بار در سپتامبر ۲۰۲۳ برای نسخه‌ی دسکتاپ گوگل میت منتشر شدند، پاسخ گوگل به برنامه‌های موجود در مایکروسافت تیمز هستند. در بالای پنل فعالیت‌ها در نسخه‌ی دسکتاپ، کاربران می‌توانند دسته‌بندی «افزونه‌های ویژه» را ببینند که فهرستی از افزونه‌های قابل‌نصب و استفاده‌ی مستقیم در گوگل میت را نمایش می‌دهد.

گوگل میت 1

نئووین می‌نویسد که کاربران گوگل ورک‌اسپیس نیز می‌توانند دسترسی به افزونه‌ها را برای کاربرانشان فعال کنند. گوگل بر این نکته تأکید می‌کند که تغییر این تنظیم دسترسی به افزونه‌ها را هم در نسخه‌ی دسکتاپ و هم در برنامه‌ی اندروید کنترل خواهد کرد. با غیرفعال‌کردن این قابلیت، کاربران هیچ افزونه‌ای را نخواهند دید. زمان انتشار افزونه‌های گوگل میت بسته به نوع دامنه متفاوت خواهد بود. با‌این‌حال، آن‌ها از ژوئن ۲۰۲۴ به‌تدریج دردسترس تمامی کاربران قرار خواهند گرفت.

گوگل اشاره می‌کند که برای همسوشدن با تجربه‌ی نسخه‌ی دسکتاپ، دسته‌بندی «ویژه» به‌همراه دکمه‌ی «دریافت افزونه‌ها» که به‌شکل علامت مثبت خواهد بود، به برنامه‌ی اندروید اضافه خواهد شد. با‌این‌حال، هنوز زمان‌بندی مشخصی برای این کار اعلام نشده است. گوگل می‌گوید در آینده اطلاعات بیشتری درباره‌ی این موضوع به‌اشتراک خواهد گذاشت.

درکنار این به‌روزرسانی، گوگل طراحی به‌روز‌شده‌ی تجربه‌ی درون‌جلسه‌ی گوگل میت رونمایی کرده است که آن را با Material Design System 3 مطابقت می‌دهد. این تغییر روی نوار پایین کنترل‌های درون‌جلسه متمرکز است و شامل رنگ‌های تازه‌شده و اشکال پویا می‌شود تا مواردی مانند وضعیت قطع یا وصل‌بودن میکروفون را برجسته کند. انتشار این به‌روزرسانی نیز از امروز شروع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram