هوش مصنوعی اپل با کمی تأخیر دردسترس قرار می‌گیرد

هوش مصنوعی اپل با کمی تأخیر دردسترس قرار می‌گیرد

کاربران برای استفاده از هوش مصنوعی اپل در iOS 18 ممکن است با لیست انتظار مواجه شوند و این یعنی همه‌ی آنان نمی‌توانند آن را در زمان عرضه امتحان کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل با معرفی انبوهی از قابلیت‌های جدید مبتنی‌بر هوش مصنوعی در iOS 18 و به‌روزرسانی‌های دیگر، سیستم‌عامل خود را از تمام جهات به دستیار شخصی قدرتمند تبدیل می‌کند. هوش مصنوعی اپل با دسترسی به تمام اطلاعات شخصی شما که البته آن‌ها را ذخیره نمی‌کند، کارهای پیچیده را می‌تواند انجام دهد.

مک‌رومرز می‌گوید که نسخه‌ی بتای iOS 18 به هوش مصنوعی اپل به‌عنوان قابلیتی همراه با لیست انتظار اشاره می‌کند که نشان می‌دهد کاربران باید برای امتحان‌کردن پیشرفت‌های اپل در هوش مصنوعی در صف انتظار بمانند‌. این پیام به‌طور واضح می‌گوید: «به لیست انتظار Graymatter بپیوندید.» همان‌طور‌که قبلاً اشاره کردیم، هوش مصنوعی اپل در جدیدترین نسخه‌ی بتای iOS 18 با نام رمز Graymatter شناخته می‌شود.

به‌نقل از Wccftech، هوش مصنوعی اپل در اواخر تابستان در نسخه‌های بتای این پلتفرم در‌دسترس قرار خواهد گرفت. تا زمان انتشار نسخه‌ی بتا، اپل به آزمایش و بهبود آن ادامه خواهد داد. پس از در‌دسترس قرار‌گرفتن برای توسعه‌دهندگان، این ویژگی برای راه‌اندازی نهایی در سپتامبر یا احتمالاً چند ماه پس‌از‌آن تکمیل می‌شود.

گفته می‌شود که اپل ممکن است با انتشار نسخه‌ی بتای عمومی iOS 18، لیست انتظار را لغو کند؛ اما این موضوع درحال‌حاضر فقط در حد حدس‌وگمان است. توجه کنید که توسعه‌دهندگان برای آزمایش این ویژگی به آیفون 15 پرو یا 15 پرو مکس نیاز دارند؛ زیرا روی مدل‌های قدیمی‌تر در‌دسترس نخواهد بود. دلیل این امر آن است که مدل‌های قدیمی‌تر قدرت پردازش لازم برای انجام عملیات روی دستگاه را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram