قابلیت Circle to Search به مرورگر گوگل کروم می‌آید

Circle to Search

به‌نظر می‌رسد به‌زودی یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی اندروید به نام Circle to Search روی مرورگر گوگل کروم در کامپیوتر هم در‌دسترس قرار خواهد گرفت.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل قابلیت Circle to Search را اوایل سال جاری برای اندروید معرفی کرد و از آن زمان به‌بعد آن را برای دستگاه‌های بیشتری گسترش داده است. نحوه‌ کار این قابلیت بسیار ساده است. بعد از فعال‌سازی آن، می‌توانید دور هر چیزی که می‌خواهید درباره‌اش اطلاعات بیشتری به‌دست بیاورید، دایره بکشید یا روی آن ضربه بزنید.

گوگل همچنان در حال به‌روزرسانی قابلیت مشابه Circle to Search روی مرورگر کروم است. این قابلیت در‌واقع نسخه‌ قدرتمندتری از قابلیت گوگل لنز است که هم‌اکنون در کروم وجود دارد. با فشردن میان‌بر گوگل در نوار کناری، رابط کاربری به‌روزرسانی‌شده‌ای با پوشش بنفش ظاهر می‌شود که شبیه به نسخه‌ اندروید است. از این بخش، می‌توانید روی آیتم‌های روی صفحه کلیک کنید و برای جست‌وجو دور آن دایره بکشید.

توسعه‌ این رابط کاربری مدتی است که در دست انجام است؛ اما به‌طور واضح رابط کاربری آن در حال شبیه‌سازی با قابلیت Circle to Search اندروید است. هنوز مشخص نیست که قابلیت یادشده چه زمانی برای کاربران دردسترس قرار می‌گیرد.

ناگفته نماند که Circle to Search حتی در نسخه‌های آزمایشی کروم (Chrome Canary) هم به‌صورت پیش‌فرض فعال نیست؛ بنابراین، ممکن است مدتی طول بکشد تا برای عموم کاربران عرضه شود.

بااین‌حال، با‌توجه‌به اینکه گوگل در حال صحبت درباره افزودن قابلیت‌های بیشتر هوش مصنوعی به کروم است، منطقی به‌نظر می‌رسد که این ویژگی دیر یا زود اضافه شود. در همین‌ حال، در اوایل سال جاری قابلیت مشابهی به اسم Circle to Copilot در مرورگر مایکروسافت اج نیز مشاهده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.