اضافه‌شدن پنل جانبی Duet AI به برنامه‌های گوگل

گوگل به‌زودی آزمایش پنل جانبی Duet AI را در برنامه‌های خود ازجمله Gmail ،Google Docs ،Sheets ،Slides و Meet آغاز خواهد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، ویژگی‌های هوش مصنوعی با عملکرد‌های مانند کمک به نوشتن و تولید تصویر به برنامه‌های Gmail ،Google Docs ،Sheets ،Slides و Meet اضافه می‌شوند. پیش‌از‌آن، این شرکت در حال به‌روزرسانی «اطلاعیه و شرایط آزمایشگاه‌های گوگل Workspace برای محافظت بهتر از حریم خصوصی و داده‌های شما» است.

پنل جانبی Duet AI به‌عنوان «همکار هوش مصنوعی متنی و سریع» توصیف می‌شود. این پنل از‌طریق آیکونی جدید در سمت چپ تصویر حساب کاربری شما در گوشه‌ی بالا و سمت راست نرم‌افزارهای Workspace (وب) راه‌اندازی می‌شود. این پنل رابط کاربری چت را باز می‌کند که می‌توانید از‌طریق آن از پنل جانبی Duet AI بخواهید ایمیل‌ها و اسناد را خلاصه و کنفرانسی را برای ارائه ایجاد کند. در‌حالی‌که پنل جانبی Duet AI اولین‌بار در می۲۰۲۳ در کنفرانس I/O منتشر شد، گوگل آن را دوباره ماه آگوست در Cloud Next به‌نمایش گذاشت.

زمانی‌که پنل جانبی Duet AI این نقش گسترده‌تر را برعهده می‌گیرد، حریم خصوصی و تغییرات سرویس‌های ToS از‌طریق ایمیل برای «روشن‌کردن نحوه‌ی مدیریت داده‌ها» ارسال شد. گوگل به‌ویژه تأکید می‌کند که ایمیل‌ها و اسناد و جدول‌های شما تا زمانی‌که به‌صورت مجموعه یا ناشناس شده استفاده نشده باشد، به‌واسطه‌ی بازبین‌های انسانی مشاهده و برای بهبود محصول استفاده نمی‌شود

مقاله راهنما فهرستی از داده‌هایی را نشان می‌دهد که گوگل جمع‌آوری می‌کند:

  • درخواست‌های شما
  • ورودی ارائه‌شده‌ی کاربر مانند متن هایلایت‌ شده یا محتوای Workspace ارائه‌شده به‌عنوان بخشی از درخواست شما
  • ورودی انتخاب‌شده‌ی گوگل که شامل محتوای Workspace مانند اسناد و ایمیل‌های شماست که گوگل احتمال دارد به‌صورت خودکار پردازش کند تا خلاصه‌ای از سند را تولید کند یا محتوای ساخته‌شده‌ی شخصی‌سازی‌شده‌ای به شما ارائه دهد.
  • خروجی تولید شده
  • بهبودهایی در مورد درخواست‌ها، ورودی یا خروجی‌های تولید شده.
  • بازخوردها

Google (American multinational technology company) توصیه می‌کند که اطلاعات حساس و محرمانه یا شخصی را که می‌تواند برای شناسایی شما یا دیگران استفاده شود، در درخواست‌های خود قرار ندهید. درباره‌ی مدت‌زمان نگهداری نیز اهالی مانتین‌ویو می‌گویند:

داده‌های Workspace Labs به‌گونه‌ای ذخیره می‌شوند که به حساب گوگل شما مرتبط نباشند و برای ۱۸ ماه نگه‌داری می‌شوند. نسخه‌هایی از داده‌های Workspace Labs که به‌واسطه‌ی بازبین‌های انسانی بررسی شده‌اند، ممکن است تا ۴ سال نگه‌داری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.