دستگاه مرموز جدید گوگل با رادار ۶۰ گیگاهرتز در FCC رویت شد

دستگاه مرموز جدید گوگل با رادار ۶۰ گیگاهرتز در FCC رویت شد

گوگل به‌تازگی دستگاه مرموزی را به کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) معرفی کرده است. این دستگاه بی‌سیم است و از رادار 60 گیگاهرتز استفاده می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، سال‌هاست که منتظر هستیم تا رادار کوچک گوگل به قابلیت‌های واقعی خود برسد. حالا به‌نظر می‌رسد این شرکت بالاخره دوباره به سولی (Soli) فرصت دوباره داده است. Soli چیپ مجهز به رادار است که ژست‌های حرکتی دست و انگشت‌ها را می‌تواند کنترل کند.

بر‌اساس اسناد کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC)، گوگل اکنون دستگاه بی‌سیم مرموزی دارد که از فناوری رادار کوتاه‌برد ۶۰ گیگاهرتز و وای‌فای 802.11n، بلوتوث و نوعی صفحه‌ی پایه بهره می‌برد. یکی از حدس‌هایی که درباره‌ی این دستگاه زده می‌شود، این است که صرفاً ترموستات نست (Nest Thermostat) جدیدی باشد.

اسناد FCC نشان نمی‌دهند که این دستگاه رادیویی فرکانس فراتر از ۲/۴ گیگاهرتز و ۶۰ گیگاهرتز داشته باشد. ترموستات نست ۲۰۲۰ هم به همین شکل رادیوهای کمی داشت؛ اما از رادار سولی برای تشخیص خودکار و روشن‌کردن نمایشگر مخفیِ پشت آینه به‌صورت نامحسوس استفاده می‌کرد.

ورج می‌نویسد:

به‌نظر می‌رسد به‌روزرسانی Nest Hub 2021 گوگل که رادار Soli را برای ردیابی خواب اضافه کرده بود، احتمال کمتری داشته باشد. هاب خانگی هوشمند قطعاً به فناوری رادیویی کم‌مصرفی مانند Thread یا Zigbee برای کنترل سایر گجت‌های هوشمند خانه نیاز دارد؛ ولی در توضیحات این دستگاه اشاره‌ای به این موضوعات نشده است.

به‌نظر می‌رسد این دستگاه شارژی نباشد؛ چون اشاره‌ای به باتری نشده است. اسناد جدید نشان می‌دهند که این گجت مرموز جدید یا به برق شهری یا به کابل USB وصل‌شده به لپ‌تاپ متصل شده است. ترموستات‌های اولیه نست ازنظر فنی پورت‌های USB دارند که می‌توانند برای شارژ استفاده شوند.

آیا ممکن است پیکسل واچ 3 لو رفته باشد؟ یکی از اولین نمایش‌های فناوری Soli گوگل در ساعت هوشمند بود. ساعت‌های گوگل از باند ۵ گیگاهرتز استفاده نمی‌کنند. اتصال ۲/۴ گیگاهرتز و بلوتوث و سولی برای یک مدل ساعت تنها با وای‌فای کافی خواهد بود و صفحه‌ی پایه هم می‌تواند شارژر باشد. بااین‌همه، گوگل ادعا می‌کند که این دستگاه معمولاً حداقل ۲۰ سانتی‌متر از فرد دور خواهد بود؛ به‌همین‌دلیل، آزمایش تشعشع را انجام نداده است.

این شبیه حرفی است که گوگل درباره‌ی ترموستات نست در سال ۲۰۲۰ زد:

آنتن این محصول در شرایط استفاده‌ی معمولی، حداقل ۲۰ سانتی‌متر با بدن کاربر فاصله دارد؛ بنابراین، این دستگاه به‌عنوان دستگاه همراه طبقه‌بندی می‌شود.

درضمن، گوگل تنها شرکتی نیست که رادار کوچک را در گجت‌ها امتحان کرده است. آمازون نیز قبل از اینکه کل بخش هالو را تعطیل کند، رادار را برای ردیابی خواب در چراغ هوشمند Halo Rise راه‌اندازی کرده بود.

این نوشته در گجت ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram