احتمال عرضه پیکسل واچ ۳ گوگل با بدنه‌ ضخیم‌تر و حاشیه‌های باریک‌تر

احتمال عرضه پیکسل واچ ۳ گوگل با بدنه‌ ضخیم‌تر و حاشیه‌های باریک‌تر

به‌نظر می‌رسد پیکسل واچ 3 گوگل که احتمالاً اواخر امسال عرضه خواهد شد، کمی ضخیم‌تر از نسل‌های گذشته باشد؛ اما درعوض، حاشیه‌های نمایشگر آن باریک‌تر خواهد بود.

به‌گزارش تک‌ناک، به‌تازگی ایوان بلس (Evan Blass)، افشاگر خوش‌نام، رندرهای مبتنی‌بر طراحی با کمک کامپیوتر (CAD) از پیکسل واچ ۳ را منتشر کرده است. این تصاویر رندرهای بازاریابی رسمی گوگل نیستند؛ بلکه براساس اطلاعاتی تهیه شده‌اند که معمولاً برای ساخت قاب و لوازم جانبی و سایر محصولات جانبی ساعت‌های هوشمند استفاده می‌شوند.

با نگاهی اولیه به این رندرها، به‌نظر می‌رسد پیکسل واچ 3 تقریباً شبیه به نسل‌های قبلی خود است؛ اما چند تغییر جزئی در آن دیده می‌شود. اولین تغییر به ابعاد این ساعت مربوط است. پیکسل واچ 3 با ابعاد ۴۰/۷۹ در ۴۰/۷۳ در ۱۴ میلی‌متر، کمی کوچک‌تر از پیکسل واچ 2 است؛ اما ضخامتش بسیار بیشتر شده است. عرض و ارتفاع این ساعت حدود یک‌چهارم میلی‌متر کمتر از پیکسل واچ 2 (با ابعاد ۴۱ در ۴۱ میلی‌متر) است؛ اما گفته می‌شود اندازه‌ی صفحه‌نمایش آن همچنان ۱/۲ اینچ خواهد بود.

به‌نقل از 9to5google، دلیل افزایش ضخامت پیکسل واچ 3 از ۱۲/۳ میلی‌متر در نسل دوم به ۱۴ میلی‌متر در نسل سوم هنوز مشخص نیست. به‌نظر نمی‌رسد دلیل این افزایش ضخامت باتری باشد؛ چون طبق همین گزارش و گزارش‌های قبلی، گوگل قصد دارد از باتری ۳۰۷ میلی‌آمپرساعتی در پیکسل واچ 3 استفاده کند که تنها اندکی حجیم‌تر از باتری ۳۰۴ میلی‌آمپر‌ساعتی پیکسل واچ 2 است. شاید این افزایش ضخامت به‌دلیل اضافه‌شدن حسگرهای جدیدی درون ساعت باشد.

با وجود افزایش ضخامت، به‌نظر می‌رسد طراحی کلی ساعت بدون تغییر باقی مانده است. گوگل همچنان از همان کانکتور بند، شیشه‌ی گرد روی نمایشگر، دکمه‌ی چرخشی دیجیتال و دکمه‌ی جانبی استفاده کرده است. همچنین، محل قرارگیری بلندگو و میکروفون تقریباً بدون تغییر باقی مانده است.

نکته‌ی مهم دیگر حاشیه‌های نمایشگر است. پیکسل واچ و پیکسل واچ 2 هر دو از نمایشگرهای باکیفیتی برخوردار بودند؛ اما به‌دلیل داشتن حاشیه‌های ضخیم با انتقادهای بسیاری مواجه شدند‌. به‌نظر می‌رسد گوگل بالاخره به این انتقادها توجه کرده است و رندرهای منتشر‌شده نشان می‌دهند که حاشیه‌های نمایشگر در پیکسل واچ 3 در تمامی قسمت‌ها باریک‌تر شده‌اند. ابعاد کلی ساعت با حفظ اندازه‌ی صفحه‌نمایش این نکته را تأیید می‌کند که احتمالاً با حاشیه‌های باریک‌تری طرف هستیم.

بااین‌حال، همیشه نمی‌توان بر‌اساس این رندرهای مبتنی‌بر طراحی با اطمینان کامل درباره‌ی صفحه‌نمایش صحبت کرد. حتی در این رندرها نیز مشهود است که رابط کاربری قرارگرفته روی ساعت زیر حاشیه‌ها قرار نمی‌گیرد. بنابراین، باید با احتیاط به این اطلاعات نگاه می‌کنیم؛ هرچند به‌نظر می‌رسد که امسال شاهد پیشرفت‌هایی خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram