کنفرانس I/O 2024 گوگل با محوریت هوش مصنوعی برگزار می شود

کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان گوگل I/O در ۱۴ می (۲۵ اردیبهشت) برگزار می‌شود و تمرکز اصلی آن بر روی هوش مصنوعی است.

به‌گزارش تک‌ناک، انتظار می‌رود در کنفرانس I/O 2024 گوگل ادغام عمیق هوش مصنوعی در محصولات و خدمات این شرکت، از‌جمله موتور جست‌وجو ، گوگل مپ و سیستم‌عامل اندروید به‌نمایش گذاشته شود.

از کنفرانس I/O سال گذشته تاکنون، این شرکت هوش مصنوعی جمنای، مدل جدید و قدرتمندتر خود را برای رقابت با ChatGPT شرکت OpenAI معرفی کرده و در حال آزمایش عمیق ویژگی‌های جدید برای موتور جست‌وجو و گوگل مپ و سیستم‌عامل اندروید بوده است.

طبق گزارش ورج، گوگل صراحتاً اعلام کرده است که کنفرانس I/O امسال کاملاً روی هوش مصنوعی متمرکز خواهد بود. جمنای چند ماه است که با کمی جنجال در‌دسترس عموم قرار گرفته است؛ درست مانند مدل کوچک‌تر خود، یعنی Gemma. بخش زیادی از سخنرانی گوگل احتمالاً به چگونگی ادغام موتور جست‌وجو با هوش مصنوعی مولد این شرکت اختصاص خواهد یافت.

اهالی مانتین‌ویو در حال آزمایش ویژگی‌های جست‌وجوی جدید مانند تمرین مکالمه هوش مصنوعی برای زبان‌آموزان انگلیسی و تولید تصویر برای خرید مجازی هستند. احتمالاً آنان روی روش‌هایی تمرکز خواهند کرد که قصد دارند با استفاده از آن‌ها تلفن هوشمند شما را به گجت هوش مصنوعی بهتری تبدیل کنند. این یعنی شاهد ویژگی‌های بیشتری از هوش مصنوعی مولد در برنامه‌های گوگل خواهیم بود.

همچنین، ممکن است در کنفرانس I/O نسخه جدید و شخصی‌تری از دستیار دیجیتال گوگل معرفی شود. طبق شایعات، این دستیار دیجیتال Pixie نام خواهد داشت و انتظار می‌رود از قدرت مدل جمنای بهره ببرد و شامل قابلیت‌های چندرسانه‌ای مانند گرفتن عکس از اشیاء برای یادگیری نحوه استفاده از آن‌ها یا دریافت مسیر رسیدن به مکانی برای خرید آن‌ها باشد.

این نوع قابلیت‌ها می‌توانند برای دستگاه‌هایی مانند Rabbit R1 و Human Ai Pin که اخیراً عرضه شده‌اند و با مشکل اثبات وجود خود دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند، خبر ناخوشایندی باشد. درحال‌حاضر، تنها مزیتی که شاید بتوان برای این دستگاه‌ها قائل شد، این است که پیاده‌سازی کامل قابلیت‌های پوشیدنی هوش مصنوعی با استفاده از گوشی هوشمند دشواری‌هایی به‌همراه دارد؛ اگرچه غیرممکن نیست.

بر‌اساس عرضه پیش‌سفارش پیکسل 8A و معرفی دوباره تبلت پیکسل با قیمت ارزان‌تر، به‌نظر می‌رسد تمرکز اصلی گوگل در سال جاری روی سخت‌افزار جدید کمتر خواهد بود. با‌وجوداین، همچنان احتمال معرفی محصولات جدید مانند پیکسل 9 و نسل دوم تبلت پیکسل (Pixel Tablet 2) وجود دارد. این غول دنیای جست‌وجو ممکن است در کنفرانس I/O 2024 درباره جانشین پیکسل فولد نیز صحبت کند که شایعه شده است به Pixel 9 Pro Fold تغییر نام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.