با قابلیت جدید گوگل مپ زودتر به مقصد می رسید

گوگل مپ در نسخه جدید خود میزبان قابلیتی خواهد شد که کاربران را به‌جای رانندگی، به استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و پیادروی تشویق می‌کند.  

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل مپ قصد دارد برای تشویق کاربران به استفاده از وسایل حمل‌و‌نقل عمومی و پیاده‌روی به‌جای رانندگی، ویژگی جدیدی معرفی کند. این ویژگی در‌کنار مسیرهای رانندگی، به کاربران گزینه‌های حمل‌و‌نقل عمومی و پیاده‌روی را نیز نمایش می‌دهد که آنان را بدون نیاز به رانندگی به مقصد می‌رساند. نکته مهم اینکه گزینه‌های جایگزین فقط درصورتی نمایش داده می‌شوند که «زمان سفر قابل‌مقایسه و عملی» باشد.

پیشنهادهای جایگزین برای حمل‌و‌نقل عمومی و پیاده‌روی در پایین صفحه در کارتی با عنوان «Also consider» نمایش داده می‌شود. این کارت شامل پیش‌نمایشی از مسیرهای جایگزین است و در‌صورت سریع‌تر‌بودن هر‌کدام درمقایسه‌با رانندگی، به کاربر اطلاع می‌دهد.

هدف اصلی این ویژگی یافتن گزینه‌هایی با میزان انتشار کربن کمتر است و در هفته‌های آینده در 15 شهر جهان از‌جمله آمستردام، بارسلونا، لندن، مونترال، پاریس، رم و سیدنی در‌دسترس قرار خواهد گرفت.

گوگل مپ قابلیت جدیدی را نیز در بخش جست‌وجو ارائه می‌دهد تا به کاربران در یافتن اطلاعات بیشتر درباره مسیرهای قطار و اتوبوس‌های مسافت طولانی کمک کند. به‌عنوان‌ مثال، با جست‌وجوی عبارت «قطار بوستون به فیلادلفیا»، برنامه زمان‌بندی و قیمت بلیت به‌همراه لینک‌هایی برای رزرو سفر در صفحه‌ نتایج ظاهر می‌شود. این قابلیت برای قطارهای 38 کشور و اتوبوس‌های 15 کشور دردسترس است.

سال گذشته، گوگل با جست‌وجوی پرواز در بخش جست‌وجو، قابلیت پیشنهاد مسیرهای قطار را ادغام کرد. در ماه‌های آینده، با جست‌وجوی پرواز در Google Flights، پیشنهاد مسیرهای قطار را مشاهده خواهید کرد. افزون‌براین، میزان انتشار تقریبی آلاینده‌ها برای تقریباً تمامی پروازها محاسبه شده است و می‌توانید نتایج را بر‌اساس کمترین میزان آلایندگی فیلتر کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.