گوگل پتنت جدیدی برای آنتن گجت‌های پوشیدنی ثبت کرد

گوگل پتنت جدیدی برای طراحی آنتن مخصوص محصولات پوشیدنی ثبت کرده است که با استفاده از قابلیت گذردهی زیاد، کارایی سیگنال را بهبود می‌بخشد و در‌عین‌حال اندازه‌ای کمتر از ۸ میلی‌متر دارد.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل با ثبت پتنتی جدید برای آنتنی که فشرده‌تر و برای برقراری ارتباط بهینه شده، گامی بلند در صنعت فناوری پوشیدنی برداشته است. ام‌اس‌پاور‌یوزر گزارش می‌دهد در درخواست ثبت این پتنت که اخیراً در ژانویه 2024 منتشر شد، اهالی مانتین‌ویو توضیح می‌دهند که این طراحی جدید آنتن از زیرساخت دی‌الکتریک مایکروویو با ثابت گذردهی نسبی زیاد استفاده می‌کند.

ویژگی مذکور طراحی آنتن را منحصر‌به‌فرد می‌کند؛ زیرا می‌تواند انرژی الکتریکی را ذخیره کند که به‌معنای عمر باتری بهتر است و سیگنال‌ها را بسیار بهتر ارسال و دریافت کند. گوگل اضافه می‌کند که این طراحی آنتن با ابعادی کمتر یا مساوی با ۸ میلی‌متر در عرض و طول، بسیار جمع‌و‌جور و فشرده است.

گوگل به برخی از کاربردهای احتمالی این طراحی جدید اشاره کرده است؛ ازجمله حلقه‌های هوشمندی نظیر گلکسی رینگ. در تصویر زیر، می‌توانید پتنت جدید گوگل را مشاهده کنید:

digikala

حال این سؤال مطرح می‌شود که چرا آنتن در گجت‌های پوشیدنی اهمیت دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که دستگاه‌هایی مانند ساعت‌های هوشمند و ردیاب‌های مخصوص ورزش برای انجام وظایفشان به فناوری‌های بی‌سیم مانند بلوتوث یا وای‌فای متکی هستند؛ بنابراین، این آنتن‌ها برای ارسال و دریافت سیگنال‌ها مهم هستند.

آنتن‌های یادشده علاوه‌بر ارسال و دریافت سیگنال، کاربردهای دیگری نیز دارند. برای مثال، آن‌ها می‌توانند داده‌هایی را از حسگرهای ردیاب (مانند ردیاب‌های فشارخون یا قابلیت GPS در ساعت‌های هوشمند) جمع‌آوری کنند و سپس این داده‌ها را به بخش تحلیل یا ذخیره‌سازی دستگاه انتقال دهند.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.