گوگل برنامۀ اسکنر Stack را متوقف می‌کند

گوگل برنامۀ اسکنر Stack را متوقف می‌کند

گوگل از طریق The Verge اعلام کرد که پشتیبانی از برنامۀ قدیمی اسکنر PDF به نام Stack را در 23 سپتامبر 2024 مصادف با 2 مهر، متوقف خواهد کرد.

به گزارش تک‌ناک، تصمیم حذف Stack به این دلیل بود که بسیاری از عملکردهای آن در Google Drive گنجانده شده است. این برنامه به شما امکان می‌دهد تا اسناد را اسکن و تبدیل به PDF کنید، همچنین سازماندهی آنها را می‌توانید در دسته‌های مختلف به نام «استک» انجام دهید.

اگر از این برنامه برای سازماندهی فایل‌های PDF خود استفاده می‌کنید، گوگل ابزاری را ارائه کرده است که به شما امکان می‌دهد تمام اسناد خود را از Stack به Google Drive انتقال دهید. برای دسترسی به این ابزار در برنامۀ Stack، به Account > Settings > Export all document to Drive بروید.

اسناد صادر شده به Google Drive شما در یک پوشۀ سبز رنگ با عنوان “Stack” در بخش My Drive نمایش داده می‌شوند. همچنین می‌توانید پس از باز کردن یک فایل، با ضربه زدن بر روی دکمۀ اشتراک‌گذاری، اسناد جداگانه را از برنامه صادر کنید.

نرم‌افزار Stack که در سال 2021 راه‌اندازی شد، به عنوان یک برنامۀ آزمایشی برای اندروید توسط انکوباتور داخلی Google Area 120 و تیم DocAI در Google Cloud توسعه داده شد. پس از گرفتن عکس از یک سند، این برنامه می‌تواند به‌طور خودکار آن را نام‌گذاری کند و پیشنهاد دهد که در کدام دسته یا استک قرار گیرد.

این برنامه قادر به شناسایی اطلاعات مهم در اسناد، مانند: کل مبلغ سررسید یا تاریخ سررسید یک صورتحساب بود. می‌توان آن را طوری پیکربندی کرد که به‌طور خودکار یک کپی از اسناد را در Google Drive ذخیره کند و برای امنیت بیشتر به اسکن چهره یا اثر انگشت نیاز داشته باشد.

برنامۀ Stack به فهرست اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های متعدد گوگل که متوقف شدند، می‌پیوندد. گوگل در تاریخ 23 ژوئن مصادف با 3 تیرماه برنامۀ پادکست‌ را قطع کرد و به کاربران گفت تا پادکست‌ها را از طریق سرویس YouTube Music گوش دهند. نسخۀ بتای اخیر اپلیکیشن نقشه‌های گوگل نشان داد که از قابلیت مکان‌های دنبال شده ممکن است زمان محدودی باقی مانده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram