برنامه Find My Device گوگل با قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی می‌شود

برنامه Find My Device گوگل با قابلیت‌های جدید به‌روزرسانی می‌شود

گوگل قصد دارد به نسخه‌ی جدید برنامه‌ی Find My Device، قابلیت‌های مفیدی نظیر قفل بیومتریک و قفل از راه دور را اضافه کند.

به‌گزارش تک‌ناک، برنامه‌ی Find My Device گوگل به‌تازگی به دنیای اندروید اضافه شده است که به شما امکان می‌دهد تا گجت‌های گم‌شده یا جاگذاشته‌ی خود را ازطریق گوشی‌تان پیدا کنید. حالا به‌نظر می‌رسد گوگل قصد دارد با اضافه‌کردن چند قابلیت کاربردی، زندگی‌تان را آسان‌تر کند. اولین قابلیت جدید پشتیبانی از قفل بیومتریک برای این برنامه است. درحال‌حاضر، شما با رمزعبور وارد برنامه می‌شوید که کمی دست‌وپاگیر است و روند کار را کُند می‌کند.

هم‌اکنون، گزینه‌ی «Don’t ask again» وجود دارد که با فعال‌سازی آن، برنامه دیگر رمز‌عبور از شما درخواست نمی‌کند؛ اما این کار چندان امن نیست و هر کسی که به گوشی شما دسترسی پیدا کند، می‌تواند دستگاه‌های مرتبط به حسابتان را ردیابی کند. بنابراین، گوگل در حال کار روی گزینه‌ی جدیدی به نام «اجازه‌ی ورود بیومتریک» است.

عملکرد این قابلیت ساده‌ است و به شما امکان می‌دهد تا با تأیید بیومتریک، قفل برنامه را باز کنید. به‌نقل از فون‌آرنا، اسِمبل دیباگ، یکی از کارشناسان Android Authority‌، موفق شده است این گزینه را فعال‌ کند. همین موضوع نشان می‌دهد که قابلیت یادشده تقریباً برای انتشار رسمی آماده است.

دومین قابلیتی که گوگل روی آن کار می‌کند، «قفل از راه دور» است. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا در‌صورت گم‌شدن گوشی‌تان، آن را از راه دور قفل کنید. درحال‌حاضر، تنها با داشتن اطلاعات حساب کاربری گوگل، می‌توانید این کار را از‌طریق گوشی اندروید شخص دیگری انجام دهید؛ اما اگر از ابزار مدیریت رمز‌عبور یا کلید عبور برای حساب کاربری گوگل خود استفاده کنید، این روش ممکن است کمی مشکل‌ساز باشد.

به‌کمک قابلیت «قفل از راه دور»، می‌توانید با وارد‌کردن شماره‌ی تلفن‌همراه خود، صفحه‌‌نمایش گوشی گم‌شده را قفل کنید. طبق گزارش‌ها، این ویژگی قرار است اواخر سال جاری به‌عنوان به‌روزرسانی سرویس‌های گوگل‌پلی منتشر شود و روی دستگاه‌های مجهز اندروید ۱۰ و جدیدتر در‌دسترس خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram