راه‌اندازی تأیید دو‌مرحله‌ای (2FA) در گوگل ایمن‌تر می شود

شرکت گوگل قصد دارد با اتخاذ تمهیداتی فرایند راه‌اندازی تأیید دو‌مرحله‌ای (2FA) را آسان‌تر و ایمن‌تر کند.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل در حال ساده‌سازی فرایند راه‌اندازی تأیید دو‌مرحله‌ای (2FA) است. برای فعال‌کردن 2FA، به‌جای اینکه ابتدا شماره تلفن خود را وارد کنید، اکنون می‌توانید روشی دومرحله‌ای مانند برنامه احراز هویت یا کلید امنیتی سخت‌افزاری را به حساب خود اضافه کنید تا راه‌اندازی انجام شود. این کار باعث می‌شود تا راه‌اندازی 2FA ایمن‌تر شود؛ زیرا به شما امکان می‌دهد از تأییدیه پیامکی اجتناب کنید که از‌لحاظ امنیتی ضعیف‌تر است.

شما می‌توانید انتخاب کنید که کد موقت مبتنی‌بر زمان را از‌طریق برنامه‌هایی مانند Google Authenticator وارد یا مراحل لینک‌کردن کلید امنیتی سخت‌افزاری را دنبال کنید.

گوگل دو گزینه برای لینک‌کردن کلید امنیتی از‌جمله ثبت اعتبار FIDO1 روی کلید سخت‌افزاری یا اختصاص‌دادن گذرواژه به آن ارائه می‌دهد. اگر حساب ورک‌اسپیس دارید که به سازمانی متصل است و می‌خواهید از گذرواژه استفاده کنید، ممکن است همچنان به ورود با رمز‌عبور هم نیاز داشته باشید؛ البته این امر به تنظیمات سازمان شما بستگی دارد.

گوگل این تغییر را برای همه کاربران ورک‌اسپیس و افراد دارای حساب‌های شخصی گوگل اعمال می‌کند. سال گذشته و از زمانی‌که گوگل به کاربران اجازه ساخت گذرواژه‌ها را داد، استفاده بیش از 400 میلیون حساب کاربری از این روش‌ها را شاهد بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.