سیاست‌های اپل برای آزمایش مقاومت گوشی‌های آیفون

سیاست‌های اپل برای آزمایش مقاومت گوشی‌های آیفون

شرکت اپل برای آزمایش‌ مقاومت گوشی‌های آیفون چه سیاست‌هایی را دنبال می‌کند و برای ارائه‌ی گواهی‌های IP و دوام چه نکاتی را در نظر می‌گیرد؟

به‌گزارش تک‌ناک، آیفون سری ۱۵ اپل از گواهی IP68 برای مقاومت در‌برابر آب و گرد‌و‌غبار بهره می‌برد. بااین‌حال، تاکنون فکر کرده‌اید که کوپرتینویی‌ها چگونه دستگاه‌های خود را برای دستیابی به دوام و مقاومت مورد‌نیاز دربرابر نفوذ آب آزمایش می‌کنند؟ مارکوس براونلی رشته‌‌توییتی در پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی X به‌اشتراک گذاشته و نگاهی جدید به انواع آزمایش‌های گوشی‌های اپل ارائه کرده است.

به‌نقل از نئووین، آیفون‌های اپل برای دستیابی به گواهی‌های IP مختلف، چندین سطح آزمایش آب را پشت‌سر می‌گذارند. برای مثال، سطح اول (IPX4) شامل شبیه‌سازی باران با استفاده از سینی چکه‌ای بدون فشار واقعی و سطح دوم (IPX5) شامل اسپری جت با فشار کم و مداوم است.

در سطح سوم (IPX6)، دستگاهی آب را با فشار زیاد به‌سمت آیفونی پرتاب می‌کند که در‌مقابل آن قرار گرفته است. در‌نهایت برای دستیابی به گواهی IPX8، آیفون زیر آب قفل می‌شود و فشار برای شبیه‌سازی عمق در مدت‌‌زمان طولانی اضافه می‌شود.

داشتن دستگاه ضدآب ممکن است بر تعمیرپذیری آن تأثیر بگذارد. جان ترنوس، یکی از مهندسان اپل، درباره‌ی تعادل بین دوام و قابلیت تعمیر گفت:

در‌واقع، می‌توانید محاسبات را انجام دهید و متوجه شوید که آستانه‌ای وجود دارد تا در آن اگر بتوانید دستگاه را تا این حد بادوام کنید، بهتر است تعمیر آن کمی سخت‌تر باشد.

او افزود:

برای رساندن محصول به آن نقطه، باید تعداد زیادی درزگیر و چسب را برای ضدآب‌شدن طراحی کنید که باعث می‌شود تعمیر باتری بسیار سخت‌تر شود.

اپل با هزینه‌ای مشخص خدمات تعویض باتری در فروشگاه را ارائه می‌دهد. این شرکت برنامه‌ی خودتعمیر نیز دارد که به کاربران دارای دانش کافی امکان می‌دهد تا قطعات دستگاه، از‌جمله باتری و صفحه‌نمایش و دوربین را تعویض کنند.

در سال‌های گذشته، اپل مجموعه‌ی آزمایش‌های دوام خود را گسترش داده و ممکن است قبل از عرضه‌ی هر آیفون، بیش از ۱۰,۰۰۰ واحد پیش‌تولید را آزمایش کند. علاوه‌بر نفوذ آب، اپل سخت‌افزار و ربات‌های تخصصی برای تقلید لرزش ناشی از موتورسیکلت یا شبیه‌سازی صدها زاویه‌ی مختلف برای آزمایش سقوط دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram