ادغام گیمبال سری Flow شرکت Insta360 با ابزار DockKit اپل

ادغام گیمبال سری Flow شرکت Insta360 با ابزار DockKit اپل

شرکت Insta360 گیمبال هوش مصنوعی جدید سری Flow را ۱۹ تیر معرفی می‌کند.این ابزار قرار است با DockKit اپل ادغام شود و فیلم‌برداری را متحول کند.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در کنفرانس WWDC 2024 که چند هفته پیش برگزار شد، DockKit را رونمایی کرد؛ ابزاری انقلابی که گیمبال های گوشی‌های موبایل را به‌طور یکپارچه با برنامه‌ی دوربین پیش‌فرض آیفون هماهنگ می‌کند.

با DockKit، دیگر نیازی به جابه‌جایی بین برنامه‌ها نیست؛ بلکه به‌سادگی می‌توانید دوربین را مستقیماً ازطریق گیمبال کنترل کنید.

سیستم‌عامل iOS 18 ردیابی هوشمند سوژه را به‌ارمغان می‌آورد. کافی است روی سوژه‌ی مدنظرتان زوم کنید تا فیلم‌هایی روان و حرفه‌ای بدون لرزش دوربین یا نیاز به جوی‌استیک ضبط کنید.

افزون‌براین، با یک دکمه می‌توانید به‌راحتی بین لنزهای جلو و عقب جابه‌جا شوید و از تمام زوایای صحنه فیلم‌برداری کنید. برای تنظیم دقیق کادر نیز، از دکمه‌ی چرخان زوم روی گیمبال می‌توانید استفاده کنید.

به‌نقل از گیزموچاینا، شرکت Insta360 اولین شرکتی است که از این فناوری هیجان‌انگیز بهره می‌برد. گیمبال هوش مصنوعی گوشی‌های موبایل شرکت مذکور که بخشی از سری فلو (Flow) است، نویدبخش تحولی مهم در فیلم‌سازی با موبایل خواهد بود. این دستگاه به‌طور یکپارچه با DockKit ادغام می‌شود و تمام امکانات مذکور  را ارائه می‌دهد.

با قابلیت‌های ارتقایافته‌ی DockKit در iOS 18، سری فلو Insta360 از مدل‌های یادگیری ماشین برای انتخاب و ردیابی سوژه هوشمندانه‌تر استفاده می‌کند. به‌روزرسانی آینده‌ی iOS 18 امکان کنترل دوربین و گیمبال را با استفاده از اپل واچ برای بهینه‌سازی بیشتر فراهم می‌کند.

با به‌روزرسانی iOS 18، شاهد حالت‌های فیلم‌برداری جدیدی مانند ردیابی خودکار در هر دو حالت عکس و فیلم خواهیم بود. جزئیات دقیق ویژگی‌ها و قیمت DockKit هنوز مشخص نیست؛ اما Insta360 رسماً از عرضه‌ی گیمبال هوش مصنوعی جدید سری Flow خود در 9 جولای (۱۹ تیر) خبر داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram