دولت آلمان در حال جابه‌جایی و فروش هزاران بیت کوین است

دولت آلمان در حال جابه‌جایی و فروش هزاران بیت کوین است

دولت آلمان در حال نقل‌وانتقال و فروش ۳,۰۰۰ بیت کوین به صرافی‌ها و کیف‌پول‌های مختلف است. این اتفاق باعث سقوط پیاپی بهای بیت کوین شده است.

به‌گزارش تک‌ناک، یکی از کیف‌پول‌های رمزارزی مرتبط با دولت آلمان، بیش از ۳,۰۰۰ بیت کوین به ارزش روز دست‌کم ۱۷۲ میلیون دلار را به سه صرافی و یک کیف‌پول رمزارزی منتقل کرده است. به‌نقل از کوین‌تلگراف، یکی از محققان آن‌چین فاش کرده که ۱,۳۰۰ بیت کوین از کیف‌پولی با برچسب دولت آلمان خارج شده است. از قرار معلوم بیت کوین‌ها به سه صرافی کراکن و کوین‌بیس و بیت‌استمپ منتقل شده‌اند.

دولت آلمان ۱,۷۰۰ بیت کوین دیگر را نیز به کیف‌پولی جداگانه منتقل کرده است. داده‌های پلتفرم تحلیلی آرخام اینتلیجنس نشان‌دهنده‌ی آن است که از ۳,۰۰۰ بیت کوین منتقل‌شده، ۱,۳۰۰ بیت کوین به صرافی‌ها و ۱,۷۰۰ واحد دیگر به کیف‌پولی نامعلوم ارسال شده‌اند.

اقدام دولت آلمان در فروش گسترده‌ی بیت کوین، هم‌زمان با بازپرداخت بدهی‌های صرافی منحل‌شده‌ی ام.‌تی گاکس باعث شده است تا فشار فروش بیش از هر زمان دیگری برای بیت کوین ایجاد شود. گفته می‌شود که دولت آلمان این بیت کوین‌ها و دیگر ذخایر رمزارزی خود را با مصادره‌ی دارایی‌های متخلفان و مجرمان سایبری به‌دست آورده است.

پیش‌تر نیز، دولت آمریکا دست به فروش مقادیر انبوهی از بیت کوین‌هایی زده بود که قبلاً از بازارگاهی غیرقانونی موسوم به جاده‌ی ابریشم (Silk Road) مصادره کرده بود. جاده‌ی ابریشم نوعی پلتفرم مجازی در بستر دارک‌وب بود که کاربران اقلام غیرمجاز را در آن خریدوفروش می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram