متا قابلیت جدید چندوظیفگی را برای هدست کوئست منتشر می‌کند

متا قابلیت جدید چندوظیفگی را برای هدست کوئست منتشر می‌کند

به‌روزرسانی نسخه‌ی ۶۷ سیستم‌عامل هورایزن برای هدست‌های کوئست متا با تغییرات کاربردی بسیار، ازجمله قابلیت چندوظیفگی منتشر می‌شود.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت متا اعلام کرد که نسخه‌ی ۶۷ سیستم‌عامل هورایزن (Horizon) با قابلیتی آزمایشی منتشر می‌شود که به دارندگان هدست کوئست امکان می‌دهد تا با حداکثر ۶ پنجره‌ی مجازی به‌صورت چندوظیفگی کار کنند. پس از فعال‌کردن این قابلیت با رفتن به تنظیمات و سپس بخش آزمایشی، می‌توانید سه پنجره را در قالبی که متا آن را Hinged می‌نامد، متصل کنید و درعین‌حال سه پنجره‌ی دیگر را در هر جایی که دوست دارید، به‌دلخواه قرار و اندازه‌ی آن‌ها را تغییر دهید.

این ویژگی روی کوئست پرو و کوئست 2 و کوئست 3 در‌دسترس است؛ اما به‌خصوص زمانی‌که از آن در حالت واقعیت ترکیبی استفاده می‌کنید، در کوئست 3 بسیار کاربردی است. پشتیبانی از واقعیت افزوده شبیه به تجربه‌ی اپل ویژن پرو است. با پنجره‌های اضافی، کاربران کوئست اکنون گزینه‌های بیشتری دارند.

همچنین، دکمه‌ای به نام Theater View وجود دارد که به‌سرعت یکی از پنجره‌ها را جدا و بزرگ و درعین‌حال بقیه را کم نور می‌کند. این قابلیت با مرورگر و پخش‌کننده‌ی ویدئو و سایر برنامه‌های دو‌بعدی و پنجره‌های درون Horizon OS کار می‌کند.

به‌نقل از ورج، متا بخش جدیدی به نام Horizon Feed را اضافه کرده است که محتوای سازندگان منتخب مانند A Wolf in VR و SteveKnows را برجسته می‌کند. این بخش به‌عنوان روشی اجتماعی‌تر برای کشف برنامه‌ها و بازی‌های جدید در نظر گرفته شده است. شما می‌توانید پست‌ها را لایک کنید و آن‌ها را با دوستان خود به‌اشتراک بگذارید.

کوئست

سایر تغییراتی که در نسخه‌ی ۶۷ ارائه شده، شامل اسکن کد QR برای تنظیم دسترسی وای‌فای (دردسترس تنها در کوئست 3‌) و بهبود عملکرد ردیابی چشم در کوئست پرو و امکان تعیین مدت‌زمان برای حالت Do Not Disturb است. به‌گفته‌ی متا، این به‌روزرسانی قرار است به‌تدریج برای همه‌ی کاربران هدست‌های کوئست منتشر شود.

این نوشته در گجت ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram