اضافه‌شدن قابلیت فرمت حافظه خارجی به iOS 18 و iPadOS 18

اضافه‌شدن قابلیت فرمت حافظه خارجی به iOS 18 و iPadOS 18

اپل با سیستم‌عامل‌های iOS 18 و iPadOS 18 امکان فرمت‌کردن حافظه‌های خارجی اس‌اس‌دی و هارد را به آیفون و آیپد می‌آورد.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل در به‌روزرسانی‌های جدید iOS 18 و iPadOS 18 که این ماه معرفی شدند، قابلیت فرمت‌کردن مستقیم حافظه‌ی خارجی روی آیفون و آیپد را به‌طور پنهانی اضافه کرده است. این قابلیت را اولین‌بار «کالب کدل» در نسخه‌ی توسعه‌دهندگان iPadOS 18 روی برخی مدل‌های سازگار آیپد کشف کرد.

این قابلیت بخشی از برنامه‌ی «Files» است که با استفاده از آن می‌توانید مستقیماً حافظه‌ی خارجی متصل‌شده را پاک و با فرمت‌های مختلفی از‌جمله APFS و ExFAT و MS-DOS (FAT) دوباره فرمت کنید. طبق گفته‌ی کالب کدل، این گزینه‌ها با راست‌کلیک یا نگه‌داشتن طولانی‌مدت روی حافظه‌ی خارجی در برنامه‌ی «Files» و انتخاب گزینه‌ی «پاک‌کردن» (Erase) نمایش داده می‌شوند.

کدل اشاره می‌کند که نرم‌افزار Disk Utility در macOS دقیقاً همین گزینه‌های فرمت را دارد، به‌جز فرمت‌های الحاقی macOS که برای این قابلیت در iPadOS کاربرد چندانی نخواهند داشت. همچنین، وب‌سایت مک‌رومرز تأیید کرده است که این گزینه‌ی فرمت‌دهی حافظه برای برنامه‌ی «Files» در iOS 18 نیز ارائه خواهد شد.

کالب کدل در وب‌سایت ByteBits درباره‌ی این قابلیت نوشته است:

این پیشرفتی درخورتوجه برای کاربران حرفه‌ای آیپد است و جالب خواهد بود که در نسخه‌ی بتای iPadOS 18، شاهد بهبود‌های جدید در این قابلیت و سایر امکانات برنامه‌ی «Files» باشیم.

به‌نظر می‌رسد اپل رویکردی مشابه با ادغام بخش‌های زیادی از قابلیت‌های برنامه‌ی «پیش‌نمایش» (Preview) در برنامه‌ی «Files» ازطریق «نمایش سریع» (Quick Look) را در پیش گرفته است؛ اما حالا این کار با ادغام بخشی از قابلیت‌های نرم‌افزار Disk Utility انجام می‌شود.

امکان فرمت‌کردن حافظه‌ی خارجی بدون نیاز به مک با‌توجه‌به رویکرد اپل در افزودن قابلیت‌های بیشتر به سیستم‌عامل‌ موبایلی‌اش بسیار کارآمد است. این رویکرد شامل انتشار به‌روزرسانی اخیر Final Cut Pro برای آیپد می‌شود که با اپلیکیشن جدید Final Cut Camera برای ضبط زنده‌ی ویدئو با چند دوربین با استفاده از آیفون یا آیپد به شما کمک می‌کند. Final Cut Camera به شما امکان می‌دهد تا در‌صورت داشتن آیفون ۱۵ پرو یا پرو مکس، ویدئو را مستقیماً روی حافظه‌ی خارجی ضبط کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram