تاریخ انتشار اولین نسخه آزمایشی iOS 18 مشخص شد

اپل تاریخ انتشار اولین نسخه آزمایشی iOS 18 را برای توسعه‌دهندگان آیفون اعلام کرد. این نسخه آزمایشی پس از رویداد WWDC 2024 در‌دسترس خواهد بود.

به‌گزارش تک‌ناک، سیستم‌عامل iOS 18 قرار است به بزرگ‌ترین به‌روزرسانی تاریخ آیفون تبدیل شود؛ چراکه اپل مجموعه‌ای عظیم از ویژگی‌های جدید را برای این دستگاه در نظر گرفته است. این شرکت روی مجموعه‌ای گسترده از ابزارهای هوش مصنوعی کار کرده است که به‌طور بالقوه با انتشار iOS 18 در اواخر سال جاری دردسترس عموم قرار خواهند گرفت.

درحالی‌که برخی از این قابلیت‌ها برای تمام مدل‌های آیفون در‌دسترس خواهند بود، برخی دیگر فقط مختص به سری آیفون ۱۶ خواهند بود. همان‌طور‌که گفته شد، iOS 18 به‌دلیل تمرکز اپل بر هوش مصنوعی به‌روزرسانی مهمی به‌شمار می‌رود.

کوپرتینویی‌ها سرمایه‌گذاری کلانی روی فناوری هوش مصنوعی مولد انجام داده‌اند و برای ادغام آن در نسخه بعدی آیفون، به‌دنبال کمک از OpenAI و گوگل و بایدو چین هستند. آن‌ها ماه‌هاست که روی به‌روزرسانی iOS 18 کار می‌کنند. حالا این سؤال مطرح می‌شود که چه زمانی برای توسعه‌دهندگان در‌دسترس خواهد بود؟

این غول فناوری آمریکایی به‌تازگی اعلام کرده است که رویداد WWDC 2024 خود را در ۱۰ ژوئن برگزار خواهد کرد و در آن iOS 18 ،macOS 15 ،watchOS 11 ،tvOS 18 و visionOS 2 را به عموم مردم معرفی می‌کند. پس از این رویداد، اپل اولین نسخه آزمایشی iOS 18 و سایر به‌روزرسانی‌ها را برای توسعه‌دهندگان به‌منظور آزمایش منتشر خواهد کرد. جدیدترین نسخه بتا روی تمام مدل‌های آیفون سازگار در‌دسترس خواهد بود و توسعه‌دهندگان می‌توانند بلافاصله و به‌رایگان آن را نصب کنند.

پس از تکمیل مرحله اولیه، اپل اولین نسخه آزمایشی عمومی iOS 18 را برای عموم مردم منتشر خواهد کرد. به‌روزرسانی‌های آزمایشی عمومی معمولاً چند ماه پس از معرفی رسمی منتشر می‌شوند تا به اپل فرصت دهد که پایداری این به‌روزرسانی‌ها را برای استفاده عموم مردم افزایش دهد. توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان نسخه آزمایشی عمومی می‌توانند iOS 18 را روی دستگاه‌های خود دانلود و نصب و گزارش باگ‌ها و مشکلات را به اپل ارسال کنند.

اپل تا ماه سپتامبر، زمانی‌که سری جدید آیفون ۱۶ را رونمایی می‌کند، به انتشار نسخه‌های آزمایشی جدید ادامه خواهد داد. iOS 18 قبل از عرضه آیفون ۱۶ برای عموم مردم منتشر خواهد شد. این نسخه شامل تغییرات متعدد در طراحی، مانند قابلیت قرار‌دادن آیکون‌های برنامه در هر جای صفحه اصلی با امکان ایجاد فضاهای خالی بین آن‌ها خواهد بود.

همچنین، گزارش شده است که این شرکت از ویرایشگر رابط کاربری visionOS الهام خواهد گرفت که پنجره‌های شفاف را ارائه می‌دهد. بااین‌حال، هنوز مشخص نیست که اپل تغییرات شایعه‌شده را نهایی می‌کند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.