موتور عصبی آیفون ۱۵ پرو مکس با iOS 18 تا ۲۵ درصد سریع‌تر می‌شود

موتور عصبی آیفون ۱۵ پرو مکس با iOS 18 تا ۲۵ درصد سریع‌تر می‌شود

سیستم‌عامل iOS 18 عملکرد موتور عصبی (Neural Engine) را در گوشی هوشمند آیفون 15 پرو مکس حداکثر ۲۵ درصد سریع‌تر می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، هفته‌ی گذشته در کنفرانس WWDC اعلام شد که قابلیت هوش مصنوعی اپل (Apple Intelligence) به تراشه‌ی A17 Pro یا جدیدتر نیاز خواهد داشت. اکنون که نسخه‌ی بتای iOS 18 در‌دسترس عموم قرار گرفته است، شاهد اولین نتایج بنچمارک عملکرد آن روی آیفون 15 پرو و پرو‌ مکس هستیم.

جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل موبایلی اپل عملکرد موتور عصبی (Neural Engine) را بسیار تقویت می‌کند و باعث می‌شود تا آیفون 15 پرو‌ مکس در انجام امور مبتنی‌بر یادگیری ماشین، تا ۲۵ درصد سریع‌تر عمل کند.

براساس یافته‌های INIYSA، امتیاز بنچمارک گیک‌بنچ برای نرخ استنتاج موتور عصبی Core ML در آیفون 15 پرو مکس که با iOS 17.5.1 اجرا می‌شود، معمولاً در محدوده‌ی 6000 قرار دارد. حالا با نصب iOS 18 روی دستگاه‌ها، نتایج جدید بنچمارک گیک‌بنچ در حال انتشار هستند.

شایان ذکر است که آیفون 15 پرو مکس با اجرای نسخه‌ی بتای iOS 18، توانسته است امتیاز نرخ استنتاج موتور عصبی Core ML حداکثر 7816 را ثبت کند که تا 25 درصد سریع‌تر از iOS 17 است.

طبق گزارش 9to5mac، این جهش چشمگیر حاصل بهینه‌سازی iOS 18 برای سخت‌افزار اختصاصی اپل (Apple Silicon) است. بخشی از این افزایش عملکرد ممکن است به‌لطف نوع جدیدی از Core ML باشد که اپل آن را MLTensor می‌نامد. این قابلیت امکان محاسبات روی آرایه‌های چندبعدی را با استفاده از رابط برنامه‌نویسی (API) شناخته‌شده فراهم می‌سازد.

همچنین، اپل پیش‌بینی‌هایی درباره‌ی افزایش عملکرد با iOS 18 برای مدل‌های خاص یادگیری ماشین در آیفون 15 پرو ارائه کرده است. این افزایش عملکرد از 2 درصد بهبود برای Mobilenet v3 تا 66 درصد افزایش برای ALBERT و حتی تا 700 درصد افزایش عملکرد برای SSD MobileVit v2 را شامل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram