سری آیفون ۱۶ با تراشه‌ قدرتمند A18 به بازار می‌آید

سری آیفون ۱۶ با تراشه‌ قدرتمند A18 به بازار می‌آید

اپل میزان سفارش‌های خرید تراشه‌‌ی اختصاصی خود از شرکت TSMC را درمقایسه‌با سال گذشته افزایش داده است. این شرکت قصد دارد از تراشه‌ی A18 در سری آیفون ۱۶ استفاده کند.

به‌گزارش تک‌ناک، براساس گزارش رسانه‌های تایوانی، زنجیره‌ی تأمین اپل نشان‌دهنده‌ی افزایش درخورتوجه سفارش تراشه برای سری آیفون ۱۶ است. اپل قصد دارد بین ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون تراشه‌ی A18 را از TSMC بخرد. این رقم درمقایسه‌با سال‌های گذشته تغییر بزرگی را نشان می‌دهد و از اعتقاد قوی اپل به تقاضای بیشتر برای مدل‌های جدید آیفون حکایت می‌کند.

سال گذشته هم‌زمان با عرضه‌ی سری آیفون ۱۵، اپل حدود ۸۰ تا ۹۰ میلیون تراشه از TSMC خرید. بااین‌حال، جهش سفارش‌های امسال نشان می‌دهد که اپل حتی انتظار فروش بیشتری را برای آیفون ۱۶ در سال ۲۰۲۴ دارد.

آیفون ۱۶

یکی از عوامل مهم تقاضای فراوان مورد‌انتظار برای سری آیفون ۱۶، ویژگی جدید Apple Intelligence در iOS 18 است. به‌احتمال زیاد این ویژگی پیشرفته فروش اولیه مدل‌های آیفون ۱۶ را افزایش می‌دهد؛ زیرا برای عملکرد به حداقل آیفون ۱۵ پرو نیاز دارد. کاربرانی که مدل‌های استاندارد آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس را دارند، برای استفاده از این ابزار هوش مصنوعی جدید، باید به یکی از مدل‌های آیفون ۱۵ پرو یا یکی از مدل‌های جدید آیفون ۱۶ ارتقا پیدا کنند.

Apple Intelligence برای افزایش جذابیت مدل‌های جدید طراحی شده است و آن‌ها را برای کاربرانی جذاب‌تر می‌کند که می‌خواهند در خط مقدم فناوری باقی بمانند. الزام مدل رده‌بالاتر برای استفاده از این ویژگی، اطمینان می‌دهد که کاربران برای دسترسی به تماما نوآوری‌های اپل، به ارتقا به جدیدترین دستگاه‌ها فکر کنند. این استراتژی نه‌تنها تجربه‌ی کاربری را بهبود می‌بخشد؛ بلکه فروش مدل‌های جدید را نیز هدایت و به موفقیت کلی سری آیفون ۱۶ کمک می‌کند.

آیفون ۱۶

طبق گزارش گیزچاینا، تمام مدل‌های آیفون ۱۶ از تراشه‌های سری A18 استفاده خواهند کرد که با فرایند N3E ساخته شده‌اند. با وجود استفاده از فرایند N3E، ممکن است تراشه‌های A18 در آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس از همان طراحی A17 Pro به‌کاررفته در آیفون ۱۵ پرو پیروی کنند. این تداوم به کاربران اطمینان می‌دهد تا عملکرد و کارایی رضایت‌بخشی را انتظار داشته باشند.

بااین‌حال، به‌احتمال زیاد آیفون ۱۶ پرو و ​​آیفون ۱۶ پرو مکس از تراشه A18 Pro با موتور عصبی ارتقایافته بهره‌مند خواهند شد. این ارتقا امکان انجام بهتر کارهای هوش مصنوعی و یادگیری ماشین را فراهم می‌کند و درنتیجه، قابلیت‌های پیشرفته‌تر و تجربه‌ای عالی‌تر را برای کاربران به‌ارمغان می‌آورد.

مدل پایه‌ی آیفون ۱۶ علاوه‌بر پیشرفت‌های فناوری تراشه، ممکن است شاهد ارتقا درخورتوجهی در میزان رم باشد. آیفون ۱۵ به ۶ گیگابایت رم مجهز بود؛ اما انتظار می‌رود سری آیفون ۱۶ از ۸ گیگابایت رم بهره ببرند. این افزایش باعث می‌شود تا تمام مدل‌های آیفون ۱۶ تجربه‌ای یکنواخت‌تر و قدرتمندتر را برای کاربران در کل مجموعه محصولات به ارمغان آورد.

افزایش رم به مدل‌های آیفون ۱۶ اجازه می‌دهد تا وظایف پیچیده هوش مصنوعی را با کارایی بیشتری مدیریت کنند. این امر آن‌ها را برای کاربرانی جذاب‌تر می‌کند که به ابزارها و برنامه‌های هوش مصنوعی پیشرفته وابسته هستند. ترکیب فناوری تراشه‌ی پیشرفته و افزایش رم، اطمینان می‌دهد که سری آیفون ۱۶ در صدر عملکرد گوشی‌های هوشمند قرار خواهد گرفت و نیازهای کاربران حرفه‌ای در حوزه فناوری را برآورده خواهد کرد.

آیفون ۱۶

به‌احتمال زیاد اپل سری آیفون ۱۶ را در اواسط سپتامبر رونمایی خواهد کرد. این زمان‌بندی با برنامه‌های قبلی اپل مطابقت دارد و به این شرکت اجازه می‌دهد تا از فصل خرید تعطیلات نهایت استفاده را ببرد. پیش‌بینی‌های فروش برای مدل‌های جدید از هم‌اکنون آغاز شده است و مصرف‌کنندگان مشتاقانه منتظر نوآوری‌های جدید اپل هستند.

سفارش‌های بیشتر تراشه و ویژگی‌های جدید، تأثیر بسزایی بر بازار خواهند گذاشت. سری آیفون ۱۶ با قابلیت‌های هوش مصنوعی بهبود‌یافته و رم بیشتر، می‌تواند استانداردهای جدیدی را در صنعت گوشی‌های هوشمند تعیین کند. معرفی ویژگی «هوش مصنوعی اپل» (Apple Intelligence) همراه با مشخصات سخت‌افزاری بهبود‌یافته، آیفون ۱۶ را به‌عنوان رهبر بازار تلفن‌همراه معرفی می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram