متا هدفون‌های هوش مصنوعی خود را معرفی کرد

متا قصد دارد هدفون‌های جدید خود موسوم به Camerabuds را در آینده نزدیک رونمایی کند. این هدفون‌ها به هوش مصنوعی و دوربین مجهز هستند.

به‌گزارش تک‌ناک، تمام شرکت‌های بزرگ تکنولوژی منابع زیادی را صرف آوردن هوش مصنوعی به زندگی عموم مردم می‌کنند. طبق گزارش‌ها، اپل در مراحل نهایی بستن قرارداد با OpenAI برای ادغام ChatGPT در iOS 18 قرار دارد. به‌تازگی، گوگل نیز با انتشار چندین ویدئو در شبکه اجتماعی X، دمو فعال جمنای را نشان داده و عملکرد آن را در‌برابر GPT-4 OpenAI مقایسه کرده است.

حالا خبر می‌رسد که متا، شرکت مادر فیسبوک، فراتر از رقبایش وارد رقابت هوش مصنوعی شده است. این شرکت مشغول کار روی هدفون‌هایی مجهز به هوش مصنوعی و دوربین است. این هدفون‌ها با اسم رمز «Camerabuds» شناخته می‌شوند و از قابلیت‌های هوش مصنوعی و دوربین برای شناسایی لحظه‌ای اشیاء و ترجمه زبان استفاده می‌کنند.

مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ، علاقه زیادی به پروژه «Camerabuds» نشان داده و چندین طرح مفهومی را نیز برای طراحی آن بررسی کرده است؛ از‌جمله مدل‌های داخل گوش و روی گوش.

دست‌اندرکاران متا هدفون‌های مجهز به هوش مصنوعی را به‌عنوان آینده‌ احتمالی تکنولوژی پوشیدنی می‌بینند و معتقدند پس از متا، شرکت‌های رقیب نیز از آن‌ها الگوبرداری خواهند کرد.

گفته می‌شود که شرکت متا در حال مذاکره با Ear Micro، شرکت الکترونیکی متخصص در هدفون‌های هوشمند است تا امکانات این تکنولوژی هدفون‌های مجهز به هوش مصنوعی را بررسی کند.

در توسعه‌ «Camerabuds» موانع فنی‌ زیادی وجود دارد که متا ممکن است با آن‌ها مواجه شود. از‌جمله مشکلات مهمی که این شرکت باید قبل از عرضه محصول به بازار برطرف کند، می‌توان به احتمال مسدود‌شدن دوربین به‌واسطه موهای بلند و داغ‌شدن بیش‌از‌حد اشاره کرد.

نگرانی‌های مربوط به حریم شخصی به‌دلیل استفاده از دوربین در دستگاه‌های پوشیدنی نیز موضوعی است که متا باید به آن رسیدگی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.