توافق اپل و OpenAI بر سر عرضه چت‌بات ChatGPT در iOS 18

شرکت اپل در حال توافق نهایی با شرکت OpenAI برای استفاده از چت‌بات ChatGPT در سیستم‌عامل iOS 18 است.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت اپل در حال نهایی‌کردن توافق با OpenAI برای به‌کارگیری ChatGPT روی iOS 18 است. این اقدام بخشی از تلاش گسترده‌تر کوپرتینویی‌ها برای الحاق قابلیت‌های هوش مصنوعی به دستگاه‌هایشان به‌شمار می‌رود.

ناگفته نماند که اپل با گوگل درزمینه دادن مجوز برای استفاده از چت‌بات جمنای نیز وارد مذاکره شده است. این مذاکرات هنوز به توافق نرسیده؛ اما همچنان ادامه دارد.

قرارداد با OpenAI به اپل اجازه می‌دهد تا چت‌باتی محبوب را به‌عنوان بخشی از مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی خود ارائه دهد که قرار است ماه آینده معرفی کند. ماه آوریل بلومبرگ گزارش داد که مذاکرات اپل با OpenAI سرعت بیشتری گرفته است. بااین‌حال، تضمینی برای اعلام قریب‌الوقوع توافق وجود ندارد. سخن‌گویان اپل و OpenAI و گوگل از اظهار‌نظر درباره این موضوع خودداری کرده‌اند.

طبق گزارش‌های بلومبرگ، اپل قصد دارد در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان خود که ژوئن امسال برگزار خواهد شد، در عرصه هوش مصنوعی سروصدای زیادی به‌پا کند. به‌عنوان بخشی از این تلاش، اپل برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی آینده خود را از‌طریق مراکز داده‌ مجهز به پردازنده‌های اختصاصی خود به‌نمایش خواهد گذاشت.

تیم کوک، مدیرعامل اپل، سال گذشته گفت که شخصاً از ChatGPT شرکت OpenAI استفاده می‌کند؛ اما افزود که مسائل متعددی وجود دارد که باید حل شوند. او قول داد که ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی به‌صورت بسیار حساب‌شده به محصولات اپل اضافه شوند.

هفته گذشته در تماس تلفنی مربوط به درآمدهای شرکت اپل، تیم کوک، مدیرعامل این شرکت، استدلال کرد که اپل در عرصه هوش مصنوعی دست برتر را خواهد داشت. وی در این تماس تلفنی گفت:

به قدرت تحول‌آفرین و وعده‌های هوش مصنوعی ایمان داریم و بر این باوریم که مزیت‌هایی داریم که ما را در این عصر جدید متمایز می‌کنند؛ از‌جمله ترکیب بی‌نظیر اپل با سخت‌افزار و نرم‌افزار و ادغام خدمات.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.