افزایش ۳۰ درصدی نرخ نوسازی تصویر بازی‌ها با حافظه GDDR7

افزایش ۳۰ درصدی نرخ نوسازی تصویر بازی‌ها با حافظه GDDR7

حافظه GDDR7 نرخ نوسازی تصویر بازی‌های جدید را 30 درصد افزایش می‌دهد و رهگیری پرتو را نیز بهبود می‌بخشد؛ درنتیجه، به ارتقای تجربه‌ی بازی کمک شایانی می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت میکرون ادعا می‌کند که حافظه GDDR7 آن‌ها تا 30 درصد افزایش نرخ نوسازی در بازی‌ها، به‌خصوص در بخش رهگیری پرتو (Ray Tracing) و رستریزاسیون (Rasterization) را ارائه می‌دهد. انتظار می‌رود استاندارد حافظه GDDR7 در بخش‌های مختلفی از‌جمله پهنای باند حافظه و بازده انرژی، بهبودهای درخورتوجهی به‌ارمغان بیاورد.

Wccftech می‌نویسد که شرکت‌هایی مانند SK Hynix و مایکرون و سامسونگ محصولات GDDR7 خود را به‌نمایش گذاشته‌اند؛ اما به‌نظر می‌رسد میکرون یکی از شرکت‌های برتر در این رقابت است. نوع حافظه‌ی آن‌ها نه‌تنها با بیشترین تراکم بیتی در صنعت همراه است؛ بلکه پیشرفت‌های زیادی را نیز به‌همراه داشته است. میکرون ادعا می‌کند که حافظه GDDR7 آن‌ها (با سرعت 32 گیگابیت‌بر‌ثانیه) در‌مقایسه‌با استاندارد GDDR6 همین شرکت (با سرعت 20 گیگابیت‌بر‌ثانیه)، باعث بهبود 30 درصدی عملکرد بازی‌ها شود.

حافظه GDDR7

با‌توجه‌به اینکه این پیشرفت صرفاً به‌دلیل بهبود نسل جدید فناوری‌های حافظه است، افزایش 30 درصدی واقعاً چشمگیر است. اگرچه میکرون پلتفرمی که نتایج را در آن به‌دست آورده، به‌اشتراک نگذاشته است، نتایج مطمئن به‌نظر می‌رسد.

فراتر از بهبود عملکرد، انتظار می‌رود ماژول‌های حافظه GDDR7 مایکرون به‌همراه بهبود 50 درصدی در بازده انرژی و کاهش 20 درصدی در زمان پاسخ‌گویی، افزایش 60 درصدی در پهنای باند حافظه را به‌همراه داشته باشند. پیش‌از‌این، شرکت یادشده گفته بود که استاندارد جدید حافظه GDDR7 درمقایسه‌با حافظه GDDR6، حداکثر 3/1 برابر بهبود در عملکرد رهگیری پرتو در 4K Ultra و 1/7 برابر بهبود در عملکرد رستریزاسیون در 4K Ultra را ارائه خواهد داد.

حافظه GDDR7

حافظه GDDR7 میکرون از فناوری 1β (1-beta  DRAM استفاده می‌کند و حداکثر سرعت 32 گیگابیت‌بر‌ثانیه را در طراحی بهینه از‌نظر مصرف انرژی ارائه می‌دهد. با بیش از 1/5 ترابایت‌بر‌ثانیه پهنای باند سیستم، انتظار می‌رود این تراشه‌های حافظه، عملکرد بازی را به سطوح جدیدی برساند. همراه با ادغام اولین عملکرد PAM3 40 گیگابیت‌بر‌ثانیه در صنعت، انتظار می‌رود فناوری GDDR7 این شرکت شاهد پذیرش گسترده‌ی صنعت باشد.

حافظه GDDR7

با‌توجه‌به پذیرش کلی GDDR7‌، به‌ویژه در میان تولیدکنندگان پردازنده‌های گرافیکی، انویدیا کاملاً آماده است تا این فرایند را با محصولات نسل بعدی خود، یعنی RTX 50 Blackwell، ادغام کند. در‌کنار آن، AMD نیز قصد دارد از GDDR7 با RDNA 4 استفاده کند؛ در‌حالی‌که وضعیت در اینتل هنوز نامشخص است. اینتل ممکن است فعلاً با Battlemage Xe2 به GDDR6 پایبند باشد و GDDR7 را برای نسل‌های بعدی کارت گرافیک خود در نظر بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram