پروتون داکس برای رقابت با گوگل داکس رونمایی شد

پروتون داکس برای رقابت با گوگل داکس رونمایی شد

پروتون، سرویس‌دهنده‌ی شناخته‌شده درزمینه‌ی امنیت و حریم خصوصی، به‌تازگی سرویسی به‌ نام پروتون داکس (Proton Docs) را برای رقابت با گوگل داکس معرفی کرده است.

به‌گزارش تک‌ناک، شرکت سوئیسی پروتون که به‌دلیل سرویس‌های حریم‌ خصوصی محور خود مانند Proton VPN و Proton Mail و Proton Pass و Proton Drive شهرت دارد، از توسعه‌ی سرویسی جدید به نام پروتون داکس خبر داده است. این اقدام به‌منظور هم‌راستا‌شدن بهتر با مأموریت این شرکت، یعنی در اولویت قرار‌دادن حریم خصوصی و منافع جامعه بر سودآوری، انجام می‌شود

طبق گزارش بلیپینگ کامپیوتر، پروتون ادعا می‌کند که پروتون داکس جایگزینی قدرتمند و امن و کاربرپسند برای پلتفرم‌های جاافتاده‌ای مانند گوگل داکس است. این شرکت سوئیسی می‌گوید که تصاحب اپلیکیشن یادداشت‌برداری رمزنگاری‌شده‌ی «‌Standard Notes» نقش مهمی در تسریع توسعه‌ی پروتون داکس داشته و به آن کمک کرده است تا به فرمی ایدئال برای رقابت تنگاتنگ برسد.

ویژگی‌های مهم این محصول عبارت‌اند از:

  • رمزنگاری سرتاسری برای محافظت از تمام کلیدواژه‌ها و حرکت مکان‌نما به‌صورت لحظه‌ای: این قابلیت لحظه‌به‌لحظه از تمامی فشردن کلیدها و جابه‌جایی نشانگر موس شما هنگام تایپ محافظت می‌کند.
  • جمع‌آوری‌نکردن و به‌اشتراک‌نگذاشتن اطلاعات کاربر با اشخاص ثالث: پروتون هیچ‌گونه اطلاعاتی از کاربران را جمع‌آوری نمی‌کند یا با اشخاص ثالث به‌اشتراک نمی‌گذارد.
  • جاسازی امن و سریع تصاویر در اسناد: امکان درج تصاویر در اسناد با سرعت زیاد و به‌صورت ایمن فراهم شده است.
  • رایگان‌بودن با فضای ذخیره‌سازی ۵ گیگابایتی و بدون محدودیت در دسترسی به ویژگی‌ها: اشتراکی رایگان با حداکثر ۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی برای اسناد در‌دسترس است که تمامی ویژگی‌های مهم را به‌صورت کامل و بدون محدودیت در‌اختیار کاربران قرار می‌دهد.
  • کد متن‌باز و تحت حسابرسی مستقل برای شفافیت و تایید صحت: کد این ابزار متن‌باز است و نهادهای مستقل برای شفافیت و تأیید صحت عملکرد آن را بررسی می‌کنند.
  • پشتیبانی از ویرایش متن غنی برای ایجاد اسناد حرفه‌ای: این ابزار از امکانات ویرایش متن غنی پشتیبانی می‌کند که امکان ایجاد اسناد با ظاهری حرفه‌ای و باکیفیت را برای کاربران فراهم می‌کند.
  • پشتیبانی از Markdown متن و بلاک‌های کد و چک‌لیست‌ها: امکان فرمت‌بندی متن با استفاده از Markdown و نمایش و ویرایش بلاک‌های کد برای برنامه‌نویسان و ایجاد چک‌لیست‌ها برای مدیریت آسان وظایف در این ابزار گنجانده شده است.
  • یکپارچه‌سازی با فرمت‌های مختلف شامل فرمت‌های اختصاصی مانند مایکروسافت .docx: امکان کار با فرمت‌های مختلف اسناد از‌جمله فرمت‌های اختصاصی مانند مایکروسافت .docx به‌صورت یکپارچه و بدون نیاز به تبدیل فرمت فراهم شده است.
  • امکان همکاری لحظه‌ای با قابلیت‌هایی مانند درج کامنت و نمایشگر حضور و مکان‌نماهای منحصربه‌فرد: کاربران می‌توانند به‌صورت لحظه‌ای روی اسناد با یکدیگر همکاری کنند. این قابلیت‌ها شامل درج کامنت و نمایشگر حضور سایر کاربران و مکان‌نماهای منحصربه‌فرد برای تفکیک ویرایش‌های هر کاربر می‌شود.

پروتون

پروتون داکس این مزیت را دارد که کاملاً با اکوسیستم پروتون یکپارچه شده است؛ بنابراین، اگر از قبل از هریک از محصولات پروتون استفاده می‌کنید، این مزیت اضافی هم برای شما به‌حساب می‌آید. دعوت از همکاران برای مشارکت محدودیتی ندارد؛ اما آن‌ها برای اطمینان از برخورداری از سطح یکسانی از امنیت، به داشتن حساب کاربری پروتون نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram