الزامات استفاده از Cocreator در برنامه Paint مشخص شد

الزامات استفاده از Cocreator در برنامه Paint مشخص شد

طبق اعلام مایکروسافت، استفاده از قابلیت Cocreator در برنامه‌ی Paint ویندوز ۱۱ نیازمند حساب مایکروسافت و واحد پردازش عصبی (NPU) است.

به‌گزارش تک‌ناک، در سپتامبر ۲۰۲۳، مایکروسافت برای کاربران برنامه‌ی Paint در ویندوز ۱۱ نسخه‌ی اینسایدر، نسخه‌ی اولیه‌ی نرم‌افزار هوش مصنوعی Cocreator را معرفی کرد. بعدازآن، در ماه نوامبر این قابلیت بی‌سروصدا برای تمام کاربران منتشر شد. حالا مایکروسافت جزئیات بیشتری از الزامات این نرم‌افزار با انتشار سند پشتیبانی جدید ارائه داده است.

نئووین می‌نویسد که مایکروسافت اعلام کرده است که داشتن حساب مایکروسافت (MSA) و واحد پردازش عصبی (NPU) الزامی است. با‌این‌حال، به این موضوع نیز اشاره شده است که Cocreator کامپیوتر Copilot Plus نیاز دارد. این یعنی واحد پردازش عصبی آن باید قدرت ۴۰ TOPS یا بیشتر داشته باشد.

برای استفاده از Cocreator، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • مایکروسافت Paint را باز و آیکون Cocreator را در نوار ابزار انتخاب کنید تا پنل کناری را ببینید.
  • جمله‌ای توصیفی در کادر مرتبط وارد کنید. برای مثال، می‌توانید «گربه‌ای در باغ» یا «فضاپیمایی در آسمان» را تایپ کنید. هر‌چه توصیف عناصر نقاشی شما دقیق‌تر باشد، نتیجه بهتر خواهد بود.
  • با ماوس یا قلم کشیدن روی بوم را شروع کنید. می‌توانید از هر ابزار یا رنگی که می‌خواهید استفاده کنید. برای رسیدن به بهترین نتایج، از رنگ‌های مدنظر خود در خروجی نهایی و خطوط پهن‌تر و پرکردن حداکثری بوم استفاده کنید.
  • هم‌زمان با کشیدن شما، هوش مصنوعی بر‌اساس متن و طرحتان تصویری هنری در پنل کناری تولید می‌کند.
  • میزان خلاقیت را با حرکت‌دادن نوار لغزنده تنظیم کنید. خلاقیت کمتر به‌معنای دخالت کمتر هوش مصنوعی و خروجی نزدیک‌تر به طرح شما است. خلاقیت بیشتر به‌معنای دخالت بیشتر هوش مصنوعی و خروجی خلاقانه‌تر و متنوع‌تر است.
  • سبکی را از منو کشویی انتخاب کنید. برای سفارشی‌سازی اثر هنری خود سبک‌های هنری مانند آب‌رنگ و رنگ روغن را می‌توانید انتخاب کنید.
  • وقتی از اثر هنری خود راضی بودید، به‌سادگی روی تصویر تولید‌شده در پنل کناری کلیک کنید تا آن را روی بوم پینت اعمال کنید. شما می‌توانید به ویرایش آن ادامه دهید یا آن را ذخیره کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram