Be My Eyes؛ دستیار مایکروسافت برای کمک به نابینایان

مایکروسافت از دستیاری بصری به نام Be My Eyes برای کمک به کاربران نابینا استفاده می‌کند. این ابزار به آنان کمک می‌کند تا مشکلاتشان را سریع‌تر و بدون حضور عوامل انسانی حل کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت با دستیار هوش مصنوعی خود به نام Be My Eyes به افراد کم‌بینا کمک می‌کند تا مشکلاتشان را سریع‌تر حل کنند. این ابزار هوش مصنوعی درمقایسه‌با چت‌بات ChatGPT-4 شرکت OpenAI تجربه‌ی بهتری را برای این دسته از افراد به‌ارمغان می‌آورد.

Microsoft (American multinational technology corporation) در حال ادغام دستیار بصری Be My AI است که به کاربران کم‌بینا  اجازه می دهد تا مسائل فنی را حل کنند یا کارهایی مانند به‌روز‌رسانی نرم‌افزار را بدون نیاز به کمک مرکز تماس انجام دهند.

پس از آزمایش این ابزار در اوایل سال جاری، مایکروسافت گفت که Be My Eyes به‌طور متوسط در چهار دقیقه سؤالات را حل می کند که کمتر از نصف میانگین زمان تماس با عوامل انسانی است. علاوه‌بر‌این، تنها 10درصد از افراد پس از تعامل با این ابزار هوش مصنوعی، صحبت با نماینده‌ی خدمات مشتری انسانی را انتخاب کردند.

دستیار هوش مصنوعی Be My Eyes از مدل GPT-4 شرکت OpenAI برای ارائه‌ی توضیحاتی درباره‌ی عکسی که فرد گرفته است (مانند دستورالعمل‌هایی برای راه‌اندازی رایانه‌ی جدید یا برچسب محصول)، استفاده می‌کند. همچنین، این ابزار از‌طریق مکالمات زبان طبیعی مبتنی‌بر هوش مصنوعی، راهنمایی‌های متنی و مبتنی‌بر مشاوره را برای کمک به کاربران برای حل مسائل مختلف ارائه می‌دهد.

مایکروسافت اولین شرکتی باشد که هوش مصنوعی Be My Eyes را در خدمات مشتریان کم‌بینا ادغام کرده است. جنی لی‌فلوری (Jenny Lay-Flurrie)، مدیر ارشد دسترسی مایکروسافت گفت:

ادغام هوش مصنوعی Be My Eye روشی نوآورانه و سریع و کارآمد برای مشتریان معلول به‌منظور دریافت کمک از مایکروسافت ایجاد می‌کند. با ترکیب تخصص مایکروسافت و راه‌حل‌های نوآورانه‌ی Be My Eye، استقلال فردی را برای افراد معلول تقویت می‌کنیم.

به‌گزارش بلومبرگ، مایک باکلی، مدیر‌عامل Be My Eyes، اعلام کرد که شرکتش در حال آزمایش نسخه‌ی بتا ابزار هوش مصنوعی خود با سایر شرکت‌ها از‌جمله سونی و پروکتر اند گمبل و هیلتون است.

این خبر یک هفته پس از برگزاری اولین کنفرانس توسعه‌دهندگان OpenAI منتشر شد. OpenAI فاش کرد که در‌حال‌حاضر بیش از 2میلیون نفر توسعه‌دهنده دارد که 92درصد آن‌ها در بین فهرست ۵۰۰ شرکت برتر جهان جای دارند. این شرکت ویژگی‌های جدیدی مانند ابزار بدون کد برای ساخت نسخه‌های سفارشی ChatGPT را نیز معرفی کرده است.

براد لایت‌کپ، مدیر اجرایی OpenAI گفت:

OpenAI مفتخر است که با Be My Eyes کار می‌کند. این شرکت از مدل‌های هوش مصنوعی ما برای بهبود چشمگیر زندگی روزمره‌ی افراد کم‌بینا یا نابینا استفاده کرده است.

همکاری مایکروسافت با Be My Eyes آخرین اقدام این شرکت برای دسترسی بیشتر به محصولاتش است. در اوایل سال جاری در اجلاس سالانه‌ی مایکروسافت، این شرکت دستیار دسترسی را برای مایکروسافت 365 معرفی کرد که به شما امکان می‌دهد تا در زمان واقعی از نوشتن محتوای خارج از دسترس مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.