جمنای در فهرست منابع Copilot مایکروسافت قرار گرفت

طبق تازه‌ترین خبرها، مایکروسافت حالا در فهرست منابع چت‌بات کوپایلت (Copilot) خود نام جمنای را می‌بیند.

به‌گزارش تک‌ناک، Copilot به‌احتمال زیاد روی نتایج از‌پیش‌ذخیره‌شده‌ جست‌وجوی بینگ تکیه می‌کند و نمی‌تواند به‌طور مستقیم با سایر سیستم‌های هوش مصنوعی تعامل برقرار کند. یکی از کاربران ردیت گزارش داده است که Copilot، دستیار هوش مصنوعی مایکروسافت، برای کدنویسی به مدل زبان بزرگ دیگری به نام جمنای اشاره می‌کند.

این موضوع باعث سردرگمی شده است؛ زیرا کلیک روی لینک جمنای در Copilot، اغلب کاربران را به صفحه‌ اصلی وبسایت جمنای هدایت می‌کند، نه به اطلاعات خاصی که به‌نظر می‌رسد Copilot به آن ارجاع می‌دهد!

کاربران تحلیل‌های مختلفی را درباره این موضوع مطرح کرده‌اند. برخی بر این باورند که Copilot تنها می‌تواند در موتور جست‌وجوی بینگ جست‌وجو انجام دهد؛ بنابراین، امکان برقراری ارتباط مستقیم با هوش مصنوعی دیگری مانند جمنای را ندارد. عده‌ای دیگر احتمال می‌دهند که بینگ برای دریافت اطلاعات با جمنای گفت‌وگو می‌کند؛ اما خودشان نیز این ایده را ازلحاظ فنی بسیار بعید می‌دانند.

نظری دیگر در ردیت حاکی از آن است که کوپایلت احتمالاً تنها دسترسی خواندنی به نتایج جست‌وجوی از‌پیش‌ذخیره‌شده‌ بینگ دارد. این یعنی نمی‌تواند اطلاعاتی را ببیند که قبلاً الگوریتم‌های غیرهوشمند بینگ فهرست‌بندی نکرده‌اند. در این سناریو، تنها چیزی که Copilot ممکن است ببیند، صفحه‌ اصلی وب‌سایت جمنای (بارد پیشین) است.

یکی از کاربران معتقد است که پیشنهادهای Copilot از نتایج جست‌وجوی بینگ نشئت می‌گیرد. اگر کد برنامه‌نویس با موضوعی مرتبط با جمنای هم‌سو باشد، ممکن است بینگ وب‌سایت جمنای را در نتایج جست‌وجو نشان دهد. سپس Copilot با استناد به این نتایج جست‌وجو، ممکن است لینک جمنای را به‌عنوان پیشنهاد ارائه دهد؛ حتی اگر ارتباط مستقیمی با کد خاص نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.