گلکسی زد فولد 6 با فریم تیتانیومی عرضه می‌شود

براساس شایعات جدید، سامسونگ برای کاهش وزن گلکسی زد فولد 6 ممکن است از فریم تیتانیومی استفاده کند. این فریم در آیفون 15 پرو مکس و گلکسی S24 اولترا نیز به‌کار رفته است.

به‌گزارش تک‌ناک، یکی از گلایه‌های همیشگی کاربران از گوشی‌های پرچم‌دار جدید، مثل آیفون 14 پرو، وزن سنگین آن‌هاست. گوشی‌های تاشو نیز به‌دلیل اینکه ترکیبی از گوشی و تبلت هستند، حتی سنگین‌تر نیز به‌نظر می‌رسند.

پرچم‌داران جدید اپل و سامسونگ، یعنی آیفون 15 پرو مکس و گلکسی S24 اولترا، از فریم تیتانیومی بهره می‌برند که این امر مزایای متعددی به‌همراه دارد. تیتانیوم نه‌تنها استحکام و دوام گوشی را بسیار افزایش می‌دهد؛ بلکه باعث کاهش وزن آن نیز می‌شود. این موضوع درمقایسه‌با نسل‌های قبلی این گوشی‌ها که از فریم‌های آلومینیومی یا فولادی استفاده می‌کردند، به‌وضوح مشهود است.

اخیراً شایعاتی مبنی‌بر استفاده از تیتانیوم در لبه‌های گلکسی زد فولد 6 منتشر شده است. گلکسی زد فولد 5 با اینکه یکی از گوشی‌های تاشو برتر حال‌حاضر بازار محسوب می‌شود، با وزن 253 گرمی خود کمی سنگین به‌نظر می‌رسد. ناگفته نماند که توزیع مناسب وزن در حالت بازبودن گوشی، تا حدی این مشکل را جبران می‌کند. بااین‌حال در حالت بسته‌بودن، وزن و حجم گوشی ممکن است برای برخی از کاربران ناخوشایند باشد.

بر همین اساس، اگر سامسونگ واقعاً تصمیم گرفته باشد تا از تیتانیوم استفاده کند، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که گلکسی زد فولد 6 کمی سبک‌تر احساس شود. بااین‌حال، این کاهش وزن ممکن است چندان محسوس نباشد؛ چرا‌که نسل قبلی این گوشی، گلکسی زد فولد 5، نیز سبک‌تر از فولد 4 کمی بود.

استفاده از تیتانیوم در گلکسی زد فولد 6 می‌تواند مزایای متعددی به‌همراه داشته باشد و تا حدی وزن گوشی را کاهش دهد و در‌عین‌حال، استحکام و دوامش را بسیار افزایش دهد.

با‌توجه‌به اینکه یکی از دلایل اصلی تمایل کمتر کاربران به خرید گوشی‌های تاشو نگرانی‌های مربوط به دوام آن‌هاست، استفاده از تیتانیوم می‌تواند به سامسونگ در دستیابی به هدفش برای فروش تعداد بیشتری گوشی تاشو در سال جاری کمک کند. طبق شایعات، گلکسی زد فولد 6 قرار است درکنار گلکسی زد فلیپ 6 در 10 جولای رونمایی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.