واتساپ با کمک هوش مصنوعی ویرایش تصاویر را آسان‌تر می‌کند

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که شبکه پیام‌رسان واتساپ قصد دارد تا از هوش مصنوعی کمک بگیرد و ویرایش تصویرها را آسان‌تر کند.

به‌گزارش تک‌ناک، واتساپ در حال‌ کار روی معرفی ویژگی‌های جدیدی است که از هوش مصنوعی برای ویرایش تصاویر استفاده می‌کنند. اولین نشانه‌ها از این ابزارها در ماه سپتامبر دیده شد و حالا در جدیدترین نسخه‌ بتای این پلتفرم برای اندروید کشف شده‌اند. این ابزارها را AssembleDebug از وب‌سایت TheSPAndroid طی بررسی عمیق کد نسخه‌ 2.24.7.13 بتای واتساپ برای اندروید کشف کرده است.

این بررسی مجموعه‌ای از گزینه‌های ویرایش پیشرفته را نشان می‌دهد که به کاربران امکان می‌دهد تا به‌راحتی عکس‌هایشان را ویرایش کنند. درحال‌حاضر، این قابلیت‌ها برای کاربران فعال نشده‌اند؛ اما با کمی تغییر در کد دردسترس هستند. برخی از قابلیت‌های مذکور عبارت‌اند از:

  • پس‌زمینه: هوش مصنوعی براساس توضیحات شما، پس‌زمینه‌ ایدئال را برایتان تولید و آن را جایگزین پس‌زمینه‌ اصلی می‌کند.
  • بازطراحی: با اعمال فیلترها و استایل‌های تولیدشده با هوش مصنوعی، به تصاویرتان جلوه‌ای هنری می‌بخشد.
  • گسترش: به‌نظر می‌رسد این ویژگی به‌طور یکپارچه پس‌زمینه‌ تصویر شما را گسترش می‌دهد و به‌صورت هوشمندانه‌ فضاهای خالی را پر می‌کند.

گزارش شده است که ابزارهای هوش مصنوعی یادشده درکنار قابلیت‌های شناخته‌شده‌ای مانند برش و استیکر، تحت آیکون «درخشش» در ویرایشگر تصویر فعلی واتساپ قرار خواهند گرفت.

این خبر پس از اعلام شرکت مادر واتساپ، یعنی متا، درباره معرفی قابلیت‌های ویرایش مشابه مبتنی‌بر هوش مصنوعی برای اینستاگرام و فیسبوک منتشر می‌شود. اقدام واتساپ در این مسیر نشان‌دهنده‌ قصد این شرکت برای ارائه‌ این ابزارهای پیشرفته به تمام کاربران خود در تمامی اپلیکیشن‌های تحت‌مدیریت متا است.

شایان ذکر است که قابلیت‌های مشابه مبتنی‌بر هوش مصنوعی مانند گسترش پس‌زمینه، قبلاً در ابزارهای شناخته‌شده‌ای مانند ادوبی فتوشاپ وجود دارند. بااین‌حال، این محصولات رقیب مدت‌هاست چنین ابزارهایی را ارائه می‌دهند؛ اما همچنان با ایدئال فاصله دارند و نیازمند بهبود هستند.

با گذشت زمان و پیشرفت فناوری، این ابزارها عملکرد بهتری پیدا می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود تا واتساپ برای ارائه تجربه‌ کاربری شهودی و چشمگیر به‌منظور متمایزشدن زیر فشار قرار گیرد. به‌نظر می‌رسد این قابلیت‌ها هنوز در مراحل اولیه‌ توسعه هستند و ممکن است برای مدتی در نسخه‌ پایدار اپلیکیشن در‌دسترس نباشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.