نمایش متن در کروم ویندوز با ClearType بهتر می‌شود

ClearType

مایکروسافت با کمک ClearType تغییراتی در هسته مرورگر کرومیوم اعمال کرده است که باعث بهبود نمایش متن در سیستم‌عامل ویندوز خواهد شد.

به‌گزارش تک‌ناک، کاربران بسیاری سال‌ها از ضعف نمایش متن در کروم شکایت می‌کردند و سرانجام نسخه ۱۲۴ مرورگر کروم از مقادیر کنتراست و گاما تنظیم‌شده با ClearType Text Tuner ویندوز برای نمایش متن استفاده خواهد کرد. این تغییر بدین‌معنی است که کروم در‌نهایت با پیشرفت‌هایی مطابقت پیدا می‌کند که مایکروسافت برای نمایش فونت و متن در مرورگر اج انجام داده است. بنابراین، با تنظیم کنتراست و گامای متن می‌توانید خوانایی نوشته‌ها در صفحات وب را بهبود بخشید.

مرورگر کروم از موتور Skia برای نمایش متن استفاده می‌کند که در آن مقادیر کنتراست و گاما به‌صورت پیش‌فرض تعریف شده‌اند؛ بنابراین، این موتور نمی‌توانست از بهبودهایی بهره‌مند شود که ClearType ارائه می‌دهد.

به‌نقل از ورج، فناوری ClearType مایکروسافت مدت‌هاست که برای بهبود نمایش متن روی صفحه‌نمایش در ویندوز استفاده می‌شود تا نوشته‌ها ظاهری شبیه به متن چاپ‌شده روی کاغذ داشته باشند. حالا وب‌سایت نئووین کشف کرده است که مهندسان مایکروسافت پشتیبانی از ClearType Text Tuner را در کروم ادغام کرده‌اند تا این مرورگر نیز بتواند مانند دیگر برنامه‌های ویندوزی، تغییرات اعمال‌شده بر کنتراست و گاما را دریافت کند.

کرت کتی‌اشمیت، مهندس ارشد توسعه نرم‌افزار در مایکروسافت، رهبری این پروژه را برعهده داشته است. در ماه‌های اخیر، کتی‌اشمیت بر بهبود نمایش متن در مرورگرهای مبتنی‌بر کرومیوم تمرکز کرده است و همواره بر ارتقای قابلیت دسترسی در هر دو مرورگر اج و کروم تلاش می‌کند.

این تغییرات جدید بخشی از تعهد مایکروسافت برای بهبود مرورگرهای مبتنی‌بر کرومیوم در ویندوز است. مایکروسافت بیش از ۵ سال پیش هسته مرورگر اج خود را به کرومیوم تغییر داد. در آن‌ زمان، این شرکت اعلام کرد که از تخصص خود در پلتفرم ویندوز برای بهبود عملکرد همه مرورگرهای مبتنی‌بر کرومیوم در ویندوز استفاده خواهد کرد و به این وعده نیز عمل کرده است. مایکروسافت به بهبود اسکرولینگ، پشتیبانی از لمس و… در کروم کمک کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.