مجموعه‌ای از ابزارهای پیشرفته برای اکسل وب معرفی شد

مجموعه‌ای از ابزارهای پیشرفته برای اکسل وب معرفی شد

مایکروسافت به‌تازگی مجموعه‌ای از ابزارهای پیشرفته را به اکسل وب اضافه کرده است تا کار با این برنامه‌ی تحت‌وب را برای کاربران آسان‌تر و کارآمدتر کند.

به‌گزارش تک‌ناک، اکسل یکی از سرویس‌های محبوب مایکروسافت 365 است و کاربران آن هر ماه از ویژگی‌های جدیدی بهره‌مند می‌شوند. حال که ماه جدیدی آغاز شده است، این غول نرم‌افزاری مجموعه‌ای دیگر از تغییرات را برای اکسل وب منتشر کرده که هدف آن ساده‌تر و سریع‌تر و لذت‌بخش‌تر کردن کار با صفحات گسترده است.

xda-developers می‌نویسد که اگر از اکسل وب استفاده می‌کنید، با 6 تغییر جدید روبه‌رو خواهید شد. برای شروع، اکنون می‌توانید روی لبه‌ی عنوان ردیف یا ستون قرار بگیرید و سپس با نگه‌داشتن علامت‌ها، آن را بکشید و اندازه را تغییر دهید. علاوه‌بر سهولت در تغییر اندازه‌ی ردیف‌ها و ستون‌ها، می‌توانید آن‌ها را تنها با یک کلیک درج کنید. برای اضافه‌کردن ردیف یا ستون در‌کنار ردیف یا ستون موجود، نشانگر ماوس خود را روی لبه‌ی راست عنوان ردیف یا ستون نگه دارید و روی علامت «+» کلیک کنید.

مایکروسافت اکسل وب مدت‌هاست که امکان پنهان و آشکارسازی ردیف‌ها و ستون‌ها را ارائه می‌دهد. در‌حالی‌که می‌توانید با همان مراحل قدیمی آن‌ها را پنهان کنید، قابلیت نمایش مجدد بسیار ساده‌تر شده است و در‌نتیجه، کاربران به‌صورت لحظه‌ای به ردیف‌ها و ستون‌های پنهان دسترسی پیدا می‌کنند. تنها کاری که باید انجام دهید، این است که نشانگر ماوس خود را روی لبه‌ی عنوان ردیف یا ستون پنهان نگه دارید و سپس فلش کوچک را انتخاب کنید.

مایکروسافت روش‌های فریزکردن قاب‌ها در اکسل را نیز به‌روز کرده است. اکنون می‌توانید به‌سادگی دست‌گیره‌های گوشه‌ی بالا سمت چپ عناوین را بگیرید و آن را به موقعیت دلخواه بکشید. این کار باعث می‌شود تا داده‌های موجود در قاب فریز‌شده حتی هنگام اسکرول‌کردن در صفحه‌ی گسترده‌ی اکسل، همیشه مشاهده‌کردنی باشد.

علاوه‌بر‌این، اکسل وب اکنون از کشیدن و رها‌کردن برای مرتب‌سازی مجدد عناصر در صفحه‌ی گسترده‌ پشتیبانی می‌کند. ردیف یا ستون را انتخاب کنید و سپس نگه دارید و به موقعیت مدنظر بکشید و زمانی‌که نشانگر به‌شکل دست درآمد رها کنید. در‌نهایت، با انتخاب ردیف‌ها و ستون‌ها یا محدوده‌ی سلول‌ها، می‌توانید آن‌ها را برجسته کنید تا مطمئن شوید که اطلاعات مهم نادیده گرفته نمی‌شوند.

بارها پیش آمده است که مایکروسافت قابلیت‌های جدید را ابتدا برای کاربران اینسایدر معرفی و سپس آن‌ها را برای عموم کاربران منتشر می‌کند. بااین‌حال، این موضوع درباره‌ی ویژگی‌های ذکرشده صدق نمی‌کند؛ زیرا همه‌ی قابلیت‌های گفته‌شده برای تمام کاربران اکسل وب در حال انتشار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram