خروج مدیر ارشد ایکس باکس از مایکروسافت

ایکس باکس

مدیر ارشد ایکس باکس، کریم چودری، پس از ۲۶ سال فعالیت در شرکت مایکروسافت، از جمع ردموندی‌ها جدا شد.

به‌گزارش تک‌ناک، کریم چودری، مدیر ارشد ایکس باکس، دیروز برای آخرین‌بار پشت میز کارش در شرکت مایکروسافت قرار گرفت. خروج چودری، تنها شش ماه پس از تغییرات گسترده در رهبری ایکس باکس و در میانه تغییرات مداوم در استراتژی گیم مایکروسافت اتفاق می‌افتد.

در ماه‌های اخیر، چودری روی برنامه‌های هوش مصنوعی مایکروسافت برای ایکس باکس تمرکز کرده بود. این برنامه‌ها شامل چت‌باتی جدید برای Xbox بود. همچنین، چودری نقش مهمی در پشتیبانی از قابلیت دسترسی به نسل‌های قبل در کنسول مایکروسافت ایفا می‌کرد و در سال ۲۰۱۹ به راه‌اندازی Xbox Cloud Gaming با نام xCloud کمک کرد.

به‌نقل از ویندوز سنترال، مایکروسافت اکنون تیم سابق چودری، یعنی «فناوری‌های نوظهور ایکس باکس» را به بخش سخت‌افزار Xbox منتقل کرده است که رون سونز آن را رهبری می‌کند. دراین‌میان، تیم جدیدی با عنوان «تجربه‌ها و پلتفرم‌های ایکس باکس» نیز ایجاد شده است که اشلی مک‌کیسیک و کوین گامیل رهبری آن را بر‌عهده دارند. طبق گزارش‌ها، این تیم برای بهبود تجربه ایکس باکس در کنسول‌ها و ویندوز تلاش می‌کند.

این تغییر و تحول جدید در ایکس باکس در حالی صورت می‌گیرد که مایکروسافت همچنان به بررسی تغییرات استراتژیک برای بخش بازی‌های مایکروسافت (Microsoft Gaming) ادامه می‌دهد. اوایل سال جاری، مایکروسافت تعدادی از بازی‌های سابقاً انحصاری ایکس باکس را روی PS5 و نینتندو سوییچ عرضه کرد و قرار است ۳۰ آوریل Sea of Thieves را نیز برای کنسول سونی منتشر کرد.

افزون‌براین، مایکروسافت روی سخت‌افزار نسل بعدی ایکس باکس کار می‌کند و رئیس بخش بازی این شرکت، فیل اسپنسر، در مصاحبه اخیرش با رسانه Polygon همچنان به احتمال عرضه کنسول دستی ایکس باکس اشاره می‌کند. اسپنسر گفته است که ایکس باکس در‌نهایت ممکن است فروشگاه‌های کامپیوتر شخصی مانند فروشگاه بازی‌های حماسی (Epic Games Store) و Itch.io را راه‌اندازی کند. این امر نشان می‌دهد مایکروسافت همچنان در حال بررسی تغییرات بزرگ‌تر در استراتژی کلی ایکس باکس است.

با ادامه‌ تکامل استراتژی ایکس باکس در مایکروسافت و تغییرات بیشتر ناشی از خروج چودری، مایکروسافت در حال برنامه‌ریزی برای نمایشگاه بزرگ تابستانی خود در بخش ایکس باکس است. به‌گفته‌ منابع آگاه، این نمایشگاه قرار است ۹ ژوئن برگزار شود و مایکروسافت مشغول آماده‌کردن خود برای معرفی بازی جدیدی از مجموعه Gears of War در این نمایشگاه است.

بازی Gears of War تنها بازی جدید ایکس باکس نخواهد بود که در این نمایشگاه معرفی خواهد شد؛ بلکه در این رویداد تاریخ انتشار بازی‌های آینده ایکس باکس مانند Microsoft Flight Simulator 2024 ،Avowed، ایندیانا جونز، دایره بزرگ و البته بازی جدیدی از مجموعه Call of Duty اعلام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.