متوقف‌شدن انتشار ویندوز ۱۱ ۲۴H2 برای کاربران اینسایدر

متوقف‌شدن انتشار ویندوز ۱۱ ۲۴H2 برای کاربران اینسایدر

مایکروسافت انتشار به‌روزرسانی ویندوز 11 24H2 را برای کاربران اینسایدر متوقف کرد. این به‌روزرسانی با گزارش‌هایی از مشکلات مربوط به بوت‌شدن سیستم و سایر مشکلات مواجه شده است.

به‌‌گزارش تک‌ناک، اگر کامپیوتر شما در کانال Release Preview برنامه‌ی ویندوز اینسایدر (Windows Insider) ثبت‌نام شده است و نمی‌توانید آن را به ویندوز 11 24H2 به‌روزرسانی کنید، تنها نیستید؛ زیرا مایکروسافت به‌طور پنهانی و بدون اطلاع‌رسانی قبلی، انتشار تدریجی این به‌روزرسانی را متوقف کرده است.

نئووین می‌نویسد که این اطلاعیه‌ی به‌روزرسانی در متن اصلی اعلامیه‌ی انتشار ویندوز 11 24H2 کشف شد که 22 می برای مشارکت‌کنندگان کانال Release Preview منتشر شده بود. در این اعلامیه مایکروسافت گفته است:

انتشار ویندوز 11 24H2 در کانال Release Preview به‌طور موقت متوقف شده است. انتشار این به‌روزرسانی را در هفته‌های آینده از سر خواهیم گرفت.

هنوز اطلاعاتی از دلیل توقف انتشار ویندوز 11 24H2 برای کاربران برنامه‌ی ویندوز اینسایدر وجود ندارد. همچنین، مشخص نیست که این توقف با تغییرات اعلام‌شده در قابلیت Recall مرتبط است یا خیر. تا پیش از انتشار آخرین نسخه‌های Canary و Dev، تنها امکان استفاده از قابلیت Recall در نسخه‌های Release Preview وجود داشت.

انتظار می‌رود نسخه‌ی 24H2 از ویندوز 11 اواخر امسال در کانال پایدار منتشر شود. این به‌روزرسانی بزرگ شامل ویژگی‌ها و بهبودهای زیادی مانند پشتیبانی از تصویر زمینه‌ی HDR، پشتیبانی از وای‌فای 7، سودو برای ویندوز، استفاده از Rust در هسته‌ی ویندوز و دکمه‌ی به‌روزرسانی مورد‌نیاز برای پنل وای‌فای می‌شود.

قابلیت Recall نیز باید بخشی از این به‌روزرسانی باشد؛ اما به‌طور رسمی، تنها روی کامپیوترهای Copilot Plus کار می‌کند که در 18 ژوئن (۲۹ خرداد) عرضه می‌شوند. با‌‌این‌حال، اگر کامپیوتر ویندوزی مبتنی‌بر ARM با نسخه‌ی 26100.712 از ویندوز 11 دارید، می‌توانید با استفاده از این ابزار، امکان استفاده از ریکال را فعال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram