انتخاب محل ذخیره بازی‌ها در Microsoft Store امکانپذیر شد

به‌روزرسانی جدید برنامه Microsoft Store به کاربران امکان می‌دهد تا محل ذخیره‌ی بازی‌های دانلودشده را انتخاب کنند. همچنین، بارگذاری بازی‌ها سریع‌تر شده است.

به‌گزارش تک‌ناک، اوایل ماه نوامبر اعضای برنامه Windows Insider در کانال‌های Dev و Canary فرصتی برای آزمایش نسخه‌ی جدید برنامه‌ی Microsoft Store پیدا کردند. این نسخه شامل ویژگی بسیار مفیدی بود که به کاربرانی که بازی‌ها را از فروشگاه می‌خریدند، اجازه می‌دهد تا مکان دانلود بازی را در حافظه‌ی رایانه شخصی‌شان انتخاب کنند.

نئووین می‌نویسد که این هفته نسخه‌ی جدیدی از برنامه‌ی Microsoft Store (American digital distribution platform) بی‌سروصدا منتشر شد که قابلیت جدید و مورد‌انتظاری را برای تمام کاربران در کانال Stable فراهم کرد. صبح امروز، یکی از اعضای تیم Microsoft Store در حساب X خود این خبر را اعلام کرد. مایکروسافت جزئیات بیشتری از این ویژگی جدید را در پست وبلاگی خود برای اعضای Canary در برنامه‌ی Windows Insider توضیح داده است:

شخصی‌سازی مکان نصب بازی‌های شما: هنگام دانلود بازی‌هایی مانند Starfield و Halo Infinite یا Forza Motorsport، اکنون می‌توانید مکان نصب را مشخص کنید. به‌عنوان مثال، وقتی روی دکمه‌ی نصب در صفحه‌ی Starfield کلیک می‌کنید، با صفحه‌ی جدید مواجه می‌شوید که امکان انتخاب درایو را به شما می‌دهد.

شما می‌توانید درایو پیش‌فرض خود را از صفحه‌ی تنظیمات فروشگاه مایکروسافت تغییر دهید. همچنین در صفحه‌ی تنظیمات، می‌توانید محل پوشه‌ی بازی‌های خود در آن درایو را مشخص کنید. این تنظیمات با برنامه‌ی Xbox روی رایانه‌ی شخصی همگام‌سازی می‌شوند تا تجربه‌ی یکپارچه‌ای از بازی را به‌ارمغان بیاورند.

شایان ذکر است که برنامه‌ی Xbox از قبل این به‌روزرسانی هم امکان انتخاب درایو برای ذخیره‌ی بازی‌های را به شما می‌داد. همین ویژگی هم‌اکنون در Microsoft Store برای کسانی در‌دسترس است که ترجیح می‌دهند بازی‌ها را از آن‌جا دانلود کنند.

برنامه‌ی Microsoft Store به‌تازگی تعدادی به‌روزرسانی دریافت کرده است؛ از‌جمله به‌روزرسانی‌ای که عملکرد آن را بهبود چشمگیری بخشید؛ به‌طوری‌که اکنون فقط در چند ثانیه بارگذاری می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.