ابزار مدیریت آپدیت Windows Server Update Services حذف می‌شود

ابزار مدیریت آپدیت Windows Server Update Services حذف می‌شود

مایکروسافت تا ۱۸ آوریل ۲۰۲۵ (۲۹ فروردین ۱۴۰۴)، قابلیت همگام‌سازی درایور از Windows Server Update Services (WSUS) را حذف خواهد کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت با هر به‌روزرسانی نرم‌افزاری عمده، ویژگی‌های جدیدی را به ویندوز و سایر سرویس‌های محبوب خود اضافه می‌کند؛ اما در‌عین‌حال، بسیاری از ویژگی‌هایی را حذف می‌کند که دیگر مرتبط نیستند یا تعداد بسیار کمی از کاربران استفاده می‌کنند. حالا به‌نظر می‌رسد که مایکروسافت خود را برای حذف ویژگی مهم Windows Server Update Services (WSUS) آماده می‌کند.

xda-developers می‌نویسد که مایکروسافت اعلام کرده است که قابلیت همگام‌سازی درایور در WSUS را تا 18 آوریل 2025 (۲۹ فروردین ۱۴۰۴) کنار خواهد گذاشت. همگام‌سازی درایور WSUS به مدیران IT کمک می‌کند تا فرایند توزیع به‌روزرسانی درایور را در شبکه‌ی خود خودکار کنند. همچنین، این قابلیت تضمین می‌کند که به‌روزرسانی‌های درایور به‌محض دردسترس قرار‌گرفتن به‌صورت انبوه استقرار یابند تا پایداری و سازگاری سخت‌افزاری رایانه‌های شخصی را ارتقا دهند.

ابزار مدیریت آپدیت ویندوز

بااین‌حال، با کنار گذاشته‌شدن همگام‌سازی درایور Windows Server Update Services، مدیران IT باید درایورها را به‌صورت دستی از کاتالوگ به‌روزرسانی مایکروسافت دانلود کنند یا به راه‌حل‌های مدیریت به‌روزرسانی شخص ثالث روی بیاورند. افزون‌براین، آن‌ها می‌توانند از ابزارهایی مانند Microsoft Intune برای مدیریت به‌روزرسانی‌های درایور استفاده کنند.

براساس نظرسنجی مایکروسافت، تنها 34 درصد از کاربران از Windows Server Update Services برای همگام‌سازی درایورها استفاده می‌کنند. از این 34 درصد پاسخ‌دهنده، اکثر افراد در حال تغییر به راه‌حلی دیگر برای مدیریت توزیع به‌روزرسانی درایور هستند و تنها ۸ درصد نگران تأثیر این کنارگذاشتن بر کار خود هستند.

اگرچه مایکروسافت صراحتاً دلیل این اقدام را ذکر نکرده است، اعداد و ارقام نشان می‌دهند که این شرکت دیگر قابلیت همگام‌سازی درایور Windows Server Update Services را برای نگه‌داری در آینده ارزشمند نمی‌داند. اگر شما مدیر IT هستید و فکر می‌کنید که کنارگذاشتن این قابلیت بر شما تأثیر می‌گذارد، مایکروسافت شما را تشویق می‌کند تا به راه‌حل جایگزین روی بیاورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram