مایکروسافت پایان کار DirectAccess در ویندوز را اعلام کرد

مایکروسافت پایان کار DirectAccess در ویندوز را اعلام کرد

مایکروسافت قصد دارد DirectAccess را از ویندوز حذف کند. این شرکت به کاربران پیشنهاد می‌کند تا به Always On VPN روی بیاورند.

به‌گزارش تک‌ناک، تنها چند روز پس از اعلام کنار‌گذاشتن NTLM در ویندوز سرور، مایکروسافت DirectAccess را نیز به فهرست ویژگی‌های کنار‌گذاشته‌شده در نسخه‌های کلاینت و سرور ویندوز اضافه کرد. برای آن‌هایی که با این قابلیت آشنایی ندارند، باید بگوییم که DirectAccess به‌عنوان روشی جدید برای اتصال کاربران به شبکه‌های شرکتی بدون نیاز به نصب VPN در ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ R2 معرفی شد.

با گذشت زمان، مایکروسافت قابلیت‌های شبکه‌ای جدیدی را برای بهبود تجربه‌ی کاربری توسعه داد و اکنون آماده است تا DirectAccess را با نمونه‌ی بهتری جایگزین کند.

نئووین می‌نویسد که مایکروسافت صفحه‌ای اختصاصی‌ دارد که توضیح می‌دهد چرا کاربران باید از DirectAccess به Always On VPN بروند و مدیران فناوری اطلاعات چگونه می‌توانند این تغییر را اعمال کنند. می‌توانید این صفحه را در وب‌سایت رسمی Microsoft Learn مشاهده کنید.

علاوه‌بر DirectAccess و NTLM، مایکروسافت در سال ۲۰۲۴ رابط کاربری Driver Verifier و APIهای NPLogonNotify و NPPPasswordChangeNotify، احراز هویت سرور TLS با کلیدهای RSA کوتاه و Test Base برای Microsoft 365 را کنار گذاشت.

برای یادآوری، ویژگی‌های کنار‌گذاشته‌شده و حذف‌شده یکسان نیستند. مؤلفه‌هایی که دیگر توسعه داده نمی‌شوند، ممکن است برای مدتی در سیستم‌عامل باقی بمانند و حتی همچنان کار کنند. با‌این‌حال، آن‌ها دیگر ویژگی جدید یا رفع باگ دریافت نمی‌کنند. درنهایت، مایکروسافت آن‌ها را از ویندوز حذف می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram