به‌روزرسانی نسخه 22H2 ویندوز ۱۰ به‌طور اجباری اعمال می‌شود

به‌روزرسانی نسخه 22H2 ویندوز ۱۰ به‌طور اجباری اعمال می‌شود

از 11 ژوئن 2024 و با اتمام پشتیبانی از نسخه‌ی 21H2 ویندوز 10، مایکروسافت به‌طور خودکار دستگاه‌های واجدشرایط را به نسخه 22H2 ویندوز 10 به‌روزرسانی می‌کند.

به‌گزارش تک‌ناک، ابتدای این هفته، مایکروسافت به‌روزرسانی‌های Patch Tuesday ژوئن 2024 را منتشر کرد. دراین‌بین، ردموندی‌ها اعلام کرده‌اند که پشتیبانی از ویندوز 10 نسخه 21H2 به‌پایان رسیده است. این شرکت 30 روز پیش نیز برای این‌ موضوع یادآوری‌ای منتشر کرده بود.

نئووین می‌نویسد که مایکروسافت در اطلاعیه‌اش می‌گوید که کامپیوترهای شخصی کاربران به‌طور خودکار به نسخه 22H2 ویندوز 10 به‌روزرسانی می‌شود:

از ۱۱ ژوئن ۲۰۲۴، پشتیبانی از نسخه‌های سازمانی و آموزشی و اینترنت اشیای نسخه 21H2 ویندوز ۱۰ به‌پایان رسیده است. آخرین به‌روزرسانی امنیتی برای این نسخه به‌روزرسانی ژوئن ۲۰۲۴ محسوب می‌شود که در ۱۱ ژوئن منتشر شده است. پس از این تاریخ، دستگاه‌هایی که از این نسخه استفاده می‌کنند، دیگر به‌روزرسانی‌های امنیتی و پیش‌نمایش‌های حاوی محافظت در‌برابر تازه‌ترین تهدیدهای امنیتی را دریافت نخواهند کرد.

زمانی‌که این دستگاه‌ها به پایان پشتیبانی نزدیک شوند یا چند ماه با آن فاصله داشته باشند، برای کمک به حفظ امنیت و بهره‌وری شما، ویندوز به‌طور خودکار فرایند به‌روزرسانی به نسخه 22H2 ویندوز 10 را برای آن دسته از دستگاه‌های تجاری‌ای آغاز می‌کند که به‌واسطه‌ی بخش IT مدیریت نمی‌شوند.

انتقال به نسخه 22H2 ویندوز ۱۰ باعث می‌شود دستگاه شما تحت پشتیبانی باقی بماند و به‌روزرسانی‌های ماهانه‌ی حیاتی برای امنیت و سلامت اکوسیستم را دریافت کند. همان‌طور‌که همیشه توصیه کرده‌ایم، همچنان ارتقا به ویندوز ۱۱ را برای دستگاه‌های واجد‌شرایط پیشنهاد می‌کنیم.

علاوه‌براین، مایکروسافت درباره‌ی تفاوت بین نسخه‌های LTSC و غیر LTSC نکاتی را یادآوری کرده است. این شرکت گفته است که پشتیبانی استاندارد از Windows 10 Enterprise LTSC 2021 و Windows 10 IOT Enterprise LTSC 2021 تا ژانویه‌ی 2027 ادامه خواهد یافت و پشتیبانی از نسخه‌ی دوم تا سال 2032 تمدید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram