ارائه دعوت‌نامه‌ ویندوز 11 برای تعداد بیشتری از رایانه‌های ویندوز 10 پرو

مایکروسافت اعلام کرد که به‌روزرسانی ویندوز 11 برای تعداد بیشتری از رایانه‌های شخصی ویندوز 10 پرو ارائه می‌شود. این به‌روزرسانی به‌‌تدریج منتشر می‌شود تا از بروز مشکلات سازگاری جلوگیری شود.

به‌گزارش تک‌ناک، از ماه آینده، صفحات مزاحم (Nag Screens) مایکروسافت که کاربران را به ارتقا به ویندوز 11 تشویق می‌کنند، روی دستگاه‌های سازمانی غیر‌مدیریت‌شده که ویندوز 10 پرو و پرو ورک‌استیشن را اجرا می‌کنند، نیز ظاهر خواهند شد.

به‌نقل از بلیپینگ‌کامپیوتر، این «پیام‌های دعوت‌نامه» به کاربران اعلام می‌کنند که با ارتقای رایگان به جدیدترین ویندوز 11، می‌توانید به کار با کامپیوتر خود حین دانلود به‌روزرسانی در پس‌زمینه بدون وقفه ادامه دهید (حجم به‌روزرسانی تقریباً 4 گیگابایت است).»

این دعوت‌نامه‌های ارتقا به ویندوز 11 با شروع به‌روزرسانی‌های امنیتی پچ سه‌شنبه‌ی آوریل 2024، پس از ورود به سیستم و معمولاً پس از راه‌اندازی مجدد سیستم، نمایش داده می‌شوند.

کاربران پس از دریافت این پیام‌ها می‌توانند به ویندوز 11 نسخه 23H2 ارتقا دهند یا همچنان از ویندوز 10 استفاده کنند. همچنین، آن‌ها می‌توانند با زمان‌بندی ارتقا به ویندوز 11، از وقفه در کار با کامپیوتر خود در طول فرایند انتقال جلوگیری کنند.

این هفته مایکروسافت اعلام کرد:

اگر سازمان شما بر مدیریت به‌روزرسانی‌های ویندوز تکیه می‌کند، به‌زودی رابط کاربری جدیدی روی دستگاه‌های ویندوز 10 واجد‌شرایط مشاهده خواهید کرد. از به‌روزرسانی امنیتی آوریل 2024 به‌بعد، پیام جدیدی پس از ورود به سیستم و معمولاً پس از راه‌اندازی مجدد سیستم ظاهر خواهد شد.

با‌این‌حال، این صفحات مزاحم فقط روی رایانه‌های شخصی سازمانی متصل به دامنه (Cloud-Domain-Joined) و پیوسته به دامنه (Domain-Joined) ظاهر می‌شوند که معیارهای واجدشرایط‌بودن برای ویندوز 11 را داشته باشند.

دستگاه‌هایی که به‌واسطه بخش IT با استفاده از ابزارهایی مانند Microsoft Intune ،‌Configuration Manager ،‌Windows Autopatch یا سایر ابزارهای مدیریت شخص ثالث مدیریت می‌شوند، این صفحات ارتقا به ویندوز 11 را دریافت نخواهند کرد. پشتیبانی از ویندوز 10 پرو در 14 اکتبر 2025 به‌پایان می‌رسد. نسخه نهایی ویندوز 10، یعنی 22H2، تا آن تاریخ همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی ماهانه دریافت خواهد کرد.

هفته گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که اکنون به‌صورت اجباری ویندوز 11 نسخه 23H2 را روی سیستم‌های واجد‌شرایطی نصب می‌کند که به تاریخ پایان پشتیبانی خود رسیده‌اند یا نزدیک به آن هستند.

این مرحله‌ استقرار اجباری، پس از به‌روزرسانی خودکار سیستم‌های دارای نسخه‌های مختلف ویندوز 11 21H2 به ویندوز 11 22H2 پیش از رسیدن به پایان پشتیبانی آن‌ها در 11 اکتبر 2023 انجام می‌شود. ویندوز 11 نسخه 23H2 در 31 اکتبر، یک ماه پس از انتشار برای دستگاه‌های ثبت‌شده در کانال Release Preview Insider منتشر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.