مایکروسافت برنامه ویندوز را دردسترس اکوسیستم اپل قرار داد

برنامه ویندوز

مایکروسافت برنامه ویندوز جدید را برای دسترسی به سیستم‌عامل خود در دستگاه‌های اکوسیستم اپل ارائه داده است که احتمالاً نشانه‌ای از جاه‌طلبی‌های گسترده‌تر این شرکت است.

به‌گزارش تک‌ناک، مایکروسافت برنامه ویندوز را برای iOS و iPadOS و macOS و نیز مرورگرهای وب راه‌اندازی کرده است. این برنامه در‌واقع جای برنامه‌ی قبلی ویندوز 365 را می‌گیرد و آن را به هاب مرکزی برای استریم نسخه‌ای از ویندوز از کامپیوتر از راه دور، Azure Virtual Desktop، ویندوز 365، جعبه‌ی توسعه مایکروسافت و خدمات راه دور دسکتاپ مایکروسافت تبدیل می‌کند.

The Verge می‌نویسد که مایکروسافت ازطریق برنامه ویندوز خود، پشتیبانی از چندین مانیتور و رزولوشن و مقیاس‌بندی سفارشی نمایشگر و هدایت دستگاه برای لوازم جانبی مانند وب‌کم و دستگاه‌های ذخیره‌سازی و چاپگرها را ارائه می‌دهد. در‌حال‌حاضر، نسخه‌ی پیش‌نمایش برنامه ویندوز برای اندروید در‌دسترس نیست.

برنامه ویندوز فقط به حساب‌های کسب‌و‌کار مایکروسافت محدود است؛ اما نشانه‌هایی وجود دارد که به‌زودی برای مصرف‌کنندگان نیز در‌دسترس قرار خواهد گرفت.

صفحه‌ی ورود به سیستم در برنامه Microsoft Windows (family of computer operating systems developed by Microsoft) در سیستم‌عامل ردموندی‌ها نشان می‌دهد که از حساب شخصی مایکروسافت برای دسترسی به برنامه می‌توانید استفاده کنید؛ اما در‌حال‌حاضر این قابلیت فعال نیست.

مایکروسافت برای اتصال به کامپیوترها به‌صورت از راه دور از چند دهه قبل برنامه‌های مشابهی داشته است؛ به‌ویژه برنامه‌ی اتصال راه دور دسکتاپ (Remote Desktop Connection) که در ویندوز عرضه می‌شود.

اگرچه استفاده از برندینگ اختصاصی برنامه ویندوز غیر‌معمول است، می‌تواند نشان‌دهنده‌ی جاه‌طلبی‌های گسترده‌تر مایکروسافت به‌منظور انتقال کامل ویندوز به‌روی فضای ابری باشد که در حال اجراست.

پس از جدایی پانوس پانای، رئیس سابق سرفیس و ویندوز و ورودش به آمازون در ماه سپتامبر، مایکروسافت تیم جدید به نام Windows and Web Experiences را برای تمرکز بر وب ایجاد کرد.

به‌نظر می‌رسد این تیم عمدتاً بر ساخت سرویس‌های وب مبتنی‌بر هوش مصنوعی برای ویندوز تمرکز دارد. در ویندوز 11، قبلاً شاهد ظهور چندین ویژگی مبتنی‌بر وب بودیم؛ ازجمله روش جست‌وجوی اصلی که به‌طور پویا از وب به‌روزرسانی می‌شود و سیستم ویجت‌ها و حتی یکپارچه‌سازی Copilot.

در جلسه‌ی FTC v. Microsoft، متوجه شدیم که مایکروسافت در طرف مصرف‌کنندگان می‌خواهد ویندوز را به‌صورت کامل به‌روی فضای ابری منتقل کند؛ کاری که قبلاً برای کسب‌وکارها با ویندوز 365 ارائه داده شده است.

برنامه ویندوز ممکن است فقط زمینه‌سازی برای دسترسی مصرف‌کنندگان به کامپیوترهای ابری و برنامه‌های ویندوز روی دستگاه‌هایی باشد که سیستم‌عامل مایکروسافت را اجرا نمی‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.