ظهور یک مونولیت عجیب دیگر، این‌بار در لاس‌وگاس

ظهور یک مونولیت عجیب دیگر، این‌بار در لاس‌وگاس

یک مونولیت یکپارچۀ عجیب دیگر در یک رشته کوه دورافتاده در نزدیکی لاس‌وگاس ظاهر شده، که کنجکاوی و حدس و گمان مردم را برانگیخته است.

به گزارش تک‌ناک، این منشور مستطیل‌شکل درخشان، با سطح بازتابنده‌اش که مناظر وسیع بیابان را منعکس می‌کند، تقریباً ماورایی به نظر می‌رسد. این ساختار اسرارآمیز که از صخره‌ها بیرون می‌آید، تعجب بسیاری از افراد را در مورد سرچشمۀ آن و اینکه آیا هنوز پابرجا می‌باشد، برانگیخته است.

سازمان حفاظت از ماهی و حیات‌وحش ایالات متحده پس از اطلاع دربارۀ وجود این مونولیت از طریق یک پست در رسانه‌های اجتماعی، مأموریت جدید خود را آغاز کرد.

در پلتفرم X یا همان توییتر سابق، پلیس لاس‌وگاس اعلام کرد که واحد جست‌وجو و نجات آنها به‌طور تصادفی با این شیء مرموز در نزدیکی قلۀ گاز برخورد کرده است.

قلۀ گاز با ارتفاع 2114 متر یکی از بلندترین نقاط پناهگاه ملی حیات وحش کویر است، که گوسفند شاخدار و لاک پشت‌های بیابانی در آن زندگی می‌کنند.

ادارۀ پلیس لاس‌وگاس در حساب X خود عکس‌هایی از این مونولیت ایستاده در مقابل آسمان آبی روشن، با مناظر وسیعی از درۀ لاس‌وگاس در پس‌زمینه را پست کرد.

این مونولیت عجیب، شیء نمادین فیلم «2001: A Space Odyssey» استنلی کوبریک را تداعی می‌کند و جذابیت و رمز و راز به خصوصی دارد.

الگوی مونولیت‌های مرموز

این اولین بار نیست که چنین ساختاری کشف می‌شود. از سال 2020، ستون‌های براق مشابهی در مکان‌های مختلف در سراسر جهان ظاهر و ناپدید شده‌اند و توجه عموم را به خود جلب کرده‌اند.

اولین مورد از این مونولیت‌های اسرارآمیز در نوامبر 2020 در صحرای سنگ قرمز یوتا پیدا شد. این سازۀ 3.6 متری در یک صخره در منطقه‌ای دورافتاده جاسازی شده بود. مکان آن در ابتدا فاش نشد تا از هجوم بازدیدکنندگان کنجکاو جلوگیری شود. علی‌رغم پنهان‌کاری‌ها، گردشگران موفق به یافتن آن شدند که این موضوع آسیب زیست‌محیطی را به همراه داشت.

در رومانی، یک مونولیت دیگر تقریباً همزمان با مونولیت اولی که در یوتا کشف شده بود، ظاهر گردید و به دنبال آن مشاهداتی در مرکز کالیفرنیا و در خیابان فرمونت در مرکز شهر لاس‌وگاس گزارش شد. هر یک از این مونولیت‌ها به طرز اسرارآمیزی ناپدید شدند و شک و گمان‌های بیشماری را برانگیختند.

مقامات یوتا در نهایت برای جلوگیری از آسیب‌های زیست‌محیطی، مونولیت را از بین بردند. در حال حاضر، سازمان حفاظت از ماهی و حیات وحش ایالات متحده، نگران است که مشکلات مشابهی در پناهگاه حیات وحش ملی کویر که پناهگاهی برای محافظت از گوسفند شاخدار و خانۀ گیاهان کمیاب است، به وجود بیاید.

این مکان بزرگ‌ترین پناهگاه در نوع خود در خارج از آلاسکا است، که مساحتی دو برابر رود‌آیلند را پوشش می‌دهد.

به نقل از AP ​​News، کریستا وایز، مدیر موقت این پناهگاه گفت: مردم ممکن است برای دیدن این مونولیت با وسایل نقلیۀ نامناسب به اینجا بیایند یا در جایی که نباید رانندگی کنند و گیاهان را زیر پا بگذارند.

سرچشمۀ این مونولیت‌ها چیست؟

سرچشمۀ این مونولیت‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. مونولیت یوتا که توسط خلبان یک هلیکوپتر در نوامبر 2020 کشف شد، مقامات محلی را گیج کرد. سازه‌های مشابهی در سرتاسر جهان از جمله یکی در کالیفرنیا، دیگری در کانال انگلیسی جزیرۀ وایت و به تازگی در بالای تپه‌ای در ولز ظاهر شدند.

شاهدان عینی می‌گویند که مونلیت ولز کاملاً صاف به نظر می‌رسید، امّا هیچ سرنخی در مورد خالق آن نداشتند.

حدس و گمان در مورد هدف و سرچشمۀ مونولیت‌ها متفاوت می‌باشد و تاکنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این ساختارها را بر عهده نگرفته است. به نظر شما آنها کار فضایی‌ها هستند؟

 

این نوشته در علمی ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram