افزایش جستجوی “چشم‌هایم درد می‌کند” در گوگل پس از خورشیدگرفتگی

میلیون‌ها نفر در سراسر آمریکای شمالی امروز شاهد بودند که یک خورشیدگرفتگی کامل از سراسر قاره عبور کرد. این رویداد هیجان انگیز برای بسیاری سرگرم کننده بود، اما در ساعات بعد، جستجوهای "چشم‌هایم درد می‌کند" در گوگل به سرعت افزایش یافت.

میلیون‌ها نفر در سراسر آمریکای شمالی امروز شاهد بودند که یک خورشیدگرفتگی کامل از سراسر قاره عبور کرد. این رویداد هیجان انگیز برای بسیاری سرگرم کننده بود، اما در ساعات بعد، جستجوهای “چشم‌هایم درد می‌کند” در گوگل به سرعت افزایش یافت.

به گزارش تک‌ناک،به لطف Google Trends، دیدن اینکه مردم به دنبال چه چیزی در اینترنت هستند، بسیار آسان است و جای تعجب ندارد که بیشتر موضوعات داغ امروز در مورد خورشیدگرفتگی بود. «آیا می توانید از خورشیدگرفتگی عکس بگیرید؟» موضوع روز بود، اما جستجوی دیگری نیز به شدت محبوب شد.

جستجو برای “چشم‌هایم درد می‌کند” در حدود 2:30-3 بعد از ظهر به وقت شرقی در ایالات متحده آمریکا ، درست زمانی که خورشیدگرفتگی از بخش‌های وسیعی از کشور عبور کرد، در گوگل سرچ به اوج رسید. تا ساعت 4 بعد از ظهر که خورشیدگرفتگی برای بیشتر ایالات متحده تمام شد، جستجو برای این موضوع به سرعت کاهش یافت، اما همچنان نسبت به هر زمان دیگری در گذشته بالاتر است.

به طور مشابه، در آگوست 2017، زمانی که آخرین خورشیدگرفتگی کامل از ایالات متحده عبور کرد، جستجوی گسترده‌ای برای درد چشم در میان مردم وجود داشت.

همچنین، قابل توجه است که جستجو برای “چشم‌هایم درد می‌کند” به طور خاص در ایالت‌هایی که در مسیر خورشیدگرفتگی قرار داشتند، افزایش یافت. پنج ایالت برتر نیوهمپشایر، ویرجینیای غربی (که در مسیر کامل نبود)، آرکانزاس، ایندیانا و رود آیلند (که آن هم در مسیر کامل نبود) بودند.

دلیل این افزایش جستجو کاملا واضح است. در حالی که نگاه کردن به خورشیدگرفتگی کامل در مسیر حرکت آن نسبتاً بی خطر است، اما در هر زمان دیگری خطرناک است. حتی اگر 95 درصد از خورشید پوشیده شده باشد، نگاه کردن به آن بدون عینک محافظ می تواند آسیب جدی به چشم وارد کند. همچنین، حتی برای کسانی که فکر می کردند محافظت شده اند، عینک های تقلبی خورشیدگرفتگی حتی در برخی از فروشگاه های خرده فروشی نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.