Nreal جدیدترین عینک واقعیت افزوده اش را با ویژگی‌های جذاب عرضه کرد

Nreal با عرضه یکی دیگر از عینک های واقعیت افزوده (AR) حضور خود را در ایالات متحده گسترش می دهد.

Nreal با عرضه یکی دیگر از عینک های واقعیت افزوده (AR) حضور خود را در ایالات متحده گسترش می دهد.

به گزارش تک ناک، عینک Nreal Air برای اولین بار سال 2021 در آسیا با قیمت 379 دلار عرضه شد که در مقایسه با قیمت 599 دلار برای Nreal Light که قبل از آن عرضه شده ، کاهش چشمگیری را نشان می دهد.

در مقایسه با مدل لایت، عینک (glasses : accessories that improve human vision) های عینک واقعیت افزوده ایر 25 درصد سبک تر هستند و 50 درصد انرژی کمتری مصرف می کنند. Nreal Air که برای رقابت با بهترین هدست‌های واقعیت مجازی طراحی شده، ارزان‌تر است، زیرا این عینک واقعیت افزوده (augmented reality : interactive experience of a real-world environment enhanced by computer-generated perceptual information) جدید دارای دوربین‌های SLAM یا RGB داخلی نیستند.درعوض، عینک ایر تنها از ردیابی 6 درجه آزادی (DoF) استفاده می کند.

Nreal با عرضه یکی دیگر از عینک های واقعیت افزوده (AR) حضور خود را در ایالات متحده گسترش می دهد.
Nreal ایر را به عنوان یک دستگاه مصرف رسانه برای تماشای ویدیوها(Netflix و Hulu ) وانجام بازی های تلفن دسته بندی می کند. شما با یک میدان دید 46 اینچی با محتوا مواجه خواهید شد، و هنگام استفاده از حالت آینه سحابی، با یک صفحه مجازی با اندازه 130 تا 200 اینچ مواجه خواهید شد. این می تواند یک راه جالب برای لذت بردن از محتوای کنسول های بازی مانند Xbox Series X یا PlayStation 5 باشد.

در گذشته، Nreal عمدتاً بر روی دستگاه‌های تلفن همراه اندروید تمرکز داشت و دستگاه‌های iOS را از حلقه پشتیبانی خارج کرده بود. با این حال، Nreal اکنون یک دانگل 59 دلاری ارائه می دهد که به عینک AR خود اجازه می دهد با آیفون کار کند. لازم به ذکر است که کار با پرداخت 59 دلار برای دانگل تمام نمی شود. همچنین باید آداپتور رسمی اپل دیجیتال AV را خریداری کنید که به دانگل Nreal متصل می شود، که هزینه آن 35 دلار دیگر برای شما خواهد بود .این یک راه حل سخت برای کاربران iOS است و گزینه ی مقرون به صرفه ای به شمار نمی رود.

حتی با وجود تمام اجزای لازم، به رابط AR Nebula Nreal دسترسی نخواهید داشت. در عوض، فقط می‌توانید از گزینه screen mirroring برای پخش محتوا استفاده کنید.

 

Nreal با عرضه یکی دیگر از عینک های واقعیت افزوده (AR) حضور خود را در ایالات متحده گسترش می دهد.
علاوه بر این، Nreal با در دسترس قرار دادن Nebula برای تعدادی از نسخه های MacOS ، علاقه بیشتری به اکوسیستم اپل نشان می‌دهد. Nebula به کاربران مک بوک پرو و مک بوک ایر یک رابط کاربری مجازی ارائه می دهد که می تواند چندین نمایشگر را به کاربر نمایش دهد و فضای کاری بهره وری موجود کاربر را گسترش دهد. متأسفانه، سازگاری Nreal با macOS محدود به مک هایی است که مجهز به Apple Silicon هستند یعنی پردازنده های M1 و M2 .البته هنوز مشخص نیست که Mac های مبتنی بر اینتل از Nebula پشتیبانی می کنند یا نه.
پنگ جین، یکی از بنیانگذاران Nreal، گفت: «عینک‌های AR (واقعیت افزوده )احتمالاً ابتدا به عنوان یک فناوری نمایشگر وارد زندگی مردم می‌شوند و سپس به تدریج به یک تجربه جامع تبدیل می‌شوند. به همین دلیل است که تفکر Nreal Air بر زیبایی شناسی، کیفیت نمایشگر و اتصال آن با سایر دستگاه های سخت افزاری متمرکز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.