انتشار درایور جدید انویدیا برای کارت‌های گرافیک‌ قدیمی

انتشار درایور جدید انویدیا برای کارت‌های گرافیک‌ قدیمی

درایور جدید انویدیا برای کارت‌های گرافیک و سیستم‌عامل‌هایی قدیمی نظیر ویندوز ۷ و ۸ و ۸/۱ منتشر شد که دیگر پشتیبانی نمی‌شوند.

به‌گزارش تک‌ناک، در اتفاقی نادر، انویدیا درایورهای گرافیکی جدیدی را برای کارت‌های گرافیک و سیستم‌عامل‌هایی منتشر کرده است که دیگر پشتیبانی نمی‌شوند. نسخه‌ی ۴۷۵.۱۴ جدیدترین درایور انویدیا برای سیستم‌هایی با کارت‌های گرافیک مبتنی‌بر Kepler است و برای کاربران ویندوز ۷، ۸، ۸/۱، ۱۰ و ۱۱ دردسترس است.

نئووین می‌نویسد که برخلاف درایورهای معمولی Game Ready، نسخه‌ی ۴۷۵.۱۴ هیچ بهبود عملکردی در انجام بازی‌ها به‌ارمغان نخواهد آورد. این نوعی به‌روزرسانی امنیتی است که تنها برای رفع برخی مشکلات امنیتی حیاتی منتشر شده است و هیچ بهینه‌سازی‌ای برای بازی‌های جدید، ویژگی جدید یا رفع باگ خاصی در این درایور وجود ندارد.

از‌آنجا‌که این درایور برای نسخه‌های قدیمی و بدون پشتیبانی ویندوز منتشر شده، گواهی WHQL را دریافت نکرده است. WHQL مخفف Windows Hardware Quality Labs و نشان‌دهنده‌ی تایید رسمی مایکروسافت برای سخت‌افزار و درایورها است. اگر به‌دنبال دریافت این گواهی هستید، باید کارت گرافیک یا نسخه‌ی ویندوز خود را به‌روزرسانی کنید.

درایور جدید انویدیا

در وب‌سایت انویدیا، درباره‌ی درایور ۴۷۵.۱۴ آمده است:

انویدیا به‌روزرسانی امنیتی نرم‌افزاری برای درایور کارت‌های گرافیک جی‌فورس منتشر کرده است که برای استفاده با ویندوز ۷ و ۸ سازگار است؛ اما این سیستم‌عامل‌ها دیگر به‌واسطه‌ی درایورهای Game Ready پشتیبانی نمی‌شوند. از اکتبر ۲۰۲۱، به‌روزرسانی‌های درایورهای Game Ready شامل بهبود عملکرد و ویژگی‌های جدید و رفع باگ‌ها، تنها برای سیستم‌هایی دردسترس است که از ویندوز ۱۰ و ۱۱ استفاده می‌کنند. تا سپتامبر ۲۰۲۴، به‌روزرسانی‌های امنیتی حیاتی برای سیستم‌هایی منتشر خواهد شد که از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند.

در‌حال‌حاضر، اطلاعات دقیقی درباره‌ی این موضوع وجود ندارد که درایور ۴۷۵.۱۴ چه بخش‌هایی را بهبود بخشیده است. انویدیا به‌محض اینکه تعداد بیشتری از کاربران جدیدترین نسخه را دریافت کنند، جزئیات بیشتری را به بولتن امنیتی خود اضافه خواهد کرد.

کارت‌های گرافیک مبتنی‌بر معماری Kepler شامل سری GTX 700 و GTX 600 انویدیا می‌شوند. سری‌های GTX 900 و جدیدتر همچنان پشتیبانی می‌شوند؛ بنابراین، دارندگان این کارت‌ها می‌توانند از جدیدترین درایور Game Ready (روی سیستم‌های ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ و ۱۱) با بهینه‌سازی‌ها و رفع باگ‌ها و ویژگی‌های جدید استفاده کنند.

شما می‌توانید درایور انویدیا ۴۷۵.۱۴ را از وب‌سایت رسمی انویدیا دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram