احتمال استفاده از باتری ۷۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعتی در گوشی‌های آینده‌ وان پلاس

احتمال استفاده از باتری ۷۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعتی در گوشی‌های آینده‌ وان پلاس

وان پلاس با کمک فناوری Glacier در حال کار روی باتری‌های ۷۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی برای گوشی‌های هوشمند آینده‌اس است.

به‌گزارش تک‌ناک، عرضه‌ی گوشی هوشمند وان‌پلاس Ace 3 پرو ثابت می‌کند که به‌لطف فناوری جدیدی که وان پلاس پیش‌تر روی آن کار کرده است، گوشی‌های پرچم‌دار می‌توانند با وجود بدنه‌ای باریک، همچنان از باتری حجیم ۶۱۰۰ میلی‌آمپرساعتی بهره‌مند باشد.

موفقیت در به‌کارگیری این فناوری دلیل اصلی شایعه‌ی جدیدی است که ادعا می‌کند این شرکت چینی در حال کار روی باتری ۷۰۰۰ میلی‌آمپرساعتی است تا از آن در گوشی‌های هوشمند آینده‌‌اش بهره ببرد. می‌توان با اطمینان گفت که در آینده، شاهد باتری‌هایی به‌اندازه‌ی تبلت خواهیم بود که بسیاری از گوشی‌های هوشمند را تغذیه می‌کنند.

فناوری باتری Glacier که برای اولین‌بار در گوشی هوشمند وان‌پلاس Ace 3 پرو معرفی شد، اساساً بدین‌معنی است که این شرکت می‌تواند در گوشی‌های هوشمند آینده‌ی خود، ظرفیت باتری را افزایش دهد.

دیجیتال چت استیشن، افشاکننده‌ی نام‌آشنای حوزه‌ی فناوری، در شبکه‌ی اجتماعی چینی ویبو، بیان می‌کند که ممکن است شاهد باتری ۷۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعتی باشیم؛ اما متأسفانه وان‌پلاس قصد ندارد این ظرفیت‌های فوق‌العاده را در گوشی‌های پرچم‌دارش به کار ببرد. در‌عوض، ممکن است این فناوری ابتدا در گوشی میان‌رده معرفی شود تا وان پلاس احساس اطمینان‌خاطر بیشتری کند تا آن را به مدل‌های گران‌تر نیز بیاورد.

فناوری باتری Glacier چیست؟

 

وان‌پلاس

وان پلاس از ماده‌ای با ظرفیت بالا به نام سیلیکون‌کربن استفاده می‌کند که به آن امکان می‌دهد تا به تراکم انرژی ۷۶۳ وات‌ساعت‌برلیتر برسد. سلول‌های جدید با تراکم انرژی ۲۳/۱ درصد بیشتر از باتری‌های گرافیتی، پیشرفتی عالی به‌شمار می‌روند و زمان کارکرد بسیار طولانی‌تری را برای گوشی‌های هوشمند اندرویدی به‌ارمغان می‌آورند. درنهایت، نمی‌توان انتظار داشت که سازندگان تراشه دائماً محصولات کم‌مصرف تولید کنند و در بخش باتری نیز به نوآوری نیاز است.

طبق گزارش Wccftech، یکی دیگر از مزایای به‌کارگیری ماده‌ی سیلیکون‌کربن این است که شرکت‌هایی مانند وان‌پلاس می‌توانند گوشی‌های پرچم‌دار باریک‌تری را با باتری‌های بزرگ‌تر عرضه کنند، بدون اینکه طراحی ظاهری گوشی خدشه‌دار شود.

گزارش‌هایی نیز حاکی از آن است که اپل قصد دارد باتری‌هایی با تراکم بیشتر را در آیفون ۱۶ پرو مکس خود به‌کار ببرد؛ اما هنوز مشخص نیست که این غول فناوری از همان فناوری وان‌پلاس استفاده خواهد کرد یا خیر. شایعات فعلی ضخامت گوشی میان‌رده با باتری ۷۰۰۰ میلی‌آمپر‌ساعتی را مشخص نمی‌کنند؛ ولی اگر ضخامت آن نامتعارف نباشد، مطمئنیم که مصرف‌کنندگان این تغییر را با آغوش باز می‌پذیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram