اوپو از اولین گوشی‌ هوشمند 5.5G جهان به نام Find X7 رونمایی کرد

Find X7

طبق تازه‌ترین خبرها، اوپو Find X7 را به‌عنوان نخستین گوشی هوشمند مجهز به فناوری نسل 5.5G جهان معرفی کرد.

به‌گزارش تک‌ناک، تکنولوژی نسل بعدی ارتباطات سیار فراتر از 5G در حال‌ ظهور است. 5G-Advanced که با نام‌های 5.5G یا 5GA نیز شناخته می‌شود، استاندارد تازه‌ای در ارتباطات همراه به‌شمار می‌رود. اطلاعات متعدد نشان می‌داد که شرکت‌های فناوری تا چه حد برای تحقق نسل 5.5G تلاش می‌کنند.

اکنون، با معرفی اولین گوشی‌های هوشمند مجهز به پشتیبانی از 5.5G، گام دیگری در مسیر پیشرفت برداشته شده است. شاید کمی تعجب‌آور باشد؛ اما Find X7 اوپو به‌عنوان نخستین گوشی‌ هوشمند از جدیدترین فناوری ارتباطی، یعنی 5.5G، بهره‌مند شده‌ است.

نسل 5.5G نه‌تنها سرعت را افزایش چشمگیری می‌دهد؛ بلکه تمام شبکه را به‌طور‌کلی بهبود می‌بخشد. روی کاغذ، شبکه‌ 5.5G حداکثر سرعت دانلود ۱۰ گیگابیت‌بر‌ثانیه و آپلود ۱ گیگابیت‌بر‌ثانیه را ارائه می‌دهد که به‌معنای سرعتی ۳۰۰ درصد سریع‌تر از 5G است. دو ویژگی مهم دیگر 5G-Advanced، فناوری Slicing (تقسیم‌بندی شبکه) و هوش مصنوعی (AI) هستند که در‌مجموع، اتصال شبکه را بهبود می‌بخشند.

این فناوری با تلاش‌های اختصاصی چاینا موبایل (China Mobile) محقق شده است. تمرکز اولیه‌ این شرکت بر پوشش‌دهی بیش از ۳۰۰ شهر بزرگ تا پایان سال ۲۰۲۴ است. کلان‌شهرهایی مانند پکن، شانگهای و گوانگژو، در اولویت اولیه‌ پوشش‌دهی شبکه قرار دارند.

آپستی که پیت لاو، مدیر ارشد محصول اوپو، در پلتفرم X منتشر کرده است، نشان می‌دهد اوپو Find X7 اولترا با اتصال 5GA کار می‌کند. علاوه‌براین، بیانیه اختصاصی دیگر این شرکت حاکی از آن است که حتی نسخه‌ معمولی اوپو Find X7 نیز از این فناوری جدید پشتیبانی خواهد کرد.

نسخه‌ معمولی اوپو Find X7 از تراشه‌ دیمنسیتی 9300 و نسخه‌ اولترا از تراشه‌ اسنپدراگون  8 نسل 3 نیرو می‌گیرد. بااین‌حال، هر دو از فناوری جدید 5G-Advanced پشتیبانی می‌کنند. این موضوع نشان می‌دهد که بسیاری از گوشی‌های هوشمند در آینده می‌توانند از جدیدترین استاندارد ارتباطی بهره‌مند شوند. با درنظرگرفتن این مطلب، دیدن عملکرد 5.5G در‌مقایسه‌با 5G در شرایط روزمره بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.