اپل پتنت جدید مرتبط با قاب‌ قابل‌تعویض آیفون را ثبت کرد

اپل پتنت جدید مرتبط با قاب‌ قابل‌تعویض آیفون را ثبت کرد

اپل گواهی حق اختراع (پتنت) جدیدی ثبت کرده است که به دارندگان گوشی‌های آیفون امکان می‌دهد تا قاب عادی پشت گوشی را با قاب دیگری تعویض کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، گاهی بررسی تازه‌ترین گواهی‌های حق اختراع (پتنت) اپل می‌تواند سرنخ‌هایی از برنامه‌های آتی این شرکت در‌اختیار ما قرار دهد. ثبت پتنت به‌معنای قطعیت استفاده از آن فناوری در محصولات نهایی نیست. بر‌اساس گزارش کارشناسان وب‌سایت Patently Apple، کوپرتینویی‌ها برای پنل‌های پشتی قابل‌تعوی آیفون، درخواست ثبت حق اختراع داده‌اند.

با استفاده از آهن‌رباهای موجود در MagSafe که امکان اتصال لوازم جانبی به مدل‌های آیفون ۱۲ و جدیدتر را فراهم می‌کند و به‌همراه آهن‌رباهای اضافی، کاربران آیفون می‌توانند قاب پشتی فعلی گوشی خود را جدا و آن را با قاب جایگزین مجهز به قابلیت‌های مختلف تعویض کنند. این قاب‌های قابل‌تعویض می‌توانند شامل بلندگوهای باکیفیت یا حتی زیرسیستم اضافی (Supplemental Subsystem) باشند.

به‌نقل از فون‌آرنا، علاوه‌بر قابلیت‌های جدید، قاب‌های پشتی قابل‌تعویض می‌توانند به‌عنوان جایگزینی برای قاب گوشی نیز عمل کنند و از‌طریق بیرون‌آمدن از بدنه‌ی اصلی و داشتن دیواره‌های جانبی برآمده، حفاظت در‌برابر سقوط را برای مدل‌های آیفون به‌ارمغان آورند. این دیواره‌های جانبی با بیرون‌آمدن از بدنه، مانع از تماس مستقیم بدنه‌ی گوشی با زمین در هنگام سقوط مستقیم می‌شوند.

سایر امکانات بالقوه برای قاب‌های پشتی قابل‌تعویض شامل افزودن باتری‌های اضافی، حسگرهای فیزیولوژیکی  یا دستگاه‌های نظارت سلامت‌، دوربین‌های اضافی و نمایشگرهای جانبی است.

در‌صورت وجود دوربین‌های اضافی در پنل پشتی قابل‌تعویض، این پنل می‌تواند شامل لنز و حسگر تصویر و قطعات الکترونیکی مرتبط برای تسهیل فرایند تصویربرداری باشد. یکی دیگر از امکانات جالب، قاب پشتی قابل‌تعویض مجهز به نمایشگر لمسی با نمایشگر رنگی و رزولوشن چشمگیر یا نمایشگر تک‌رنگ با رزولوشن اندک است.

همان‌طور‌که گفته شد، ثبت پتنت اپل در اداره‌ی ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) به‌معنای اعطای حتمی اختراع به اپل نیست. سال گذشته، به اپل تعداد 2,536 فقره حق اختراع در ایالات متحده اعطا شد که این رقم در سال ۲۰۱۱، تنها ۶۷۶ فقره بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram