هوش مصنوعی Perplexity «جست‌وجوی حرفه‌ای» خود را ارتقا می‌دهد

هوش مصنوعی Perplexity «جست‌وجوی حرفه‌ای» خود را ارتقا می‌دهد

هوش مصنوعی Perplexity «جست‌وجوی حرفه‌ای» خود را ارتقا می‌دهد، که باعث می‌شود در ریاضیات و تحقیق توانمندتر باشد.

به گزارش تک‌ناک، هوش مصنوعی Perplexity، از شرکت نوپای Perplexity AI که با پرسش‌هایی در مورد مسائل اخلاقی خود مواجه است، ادعا می‌کند «جست‎‌وجوی حرفه‌ای» آن به اندازه‌ای تواناست که «قوانین حقوقی را برای وکلا مشخص کند».

هوش مصنوعی Perplexity یک ارتقای قابل توجه برای ابزار هوش مصنوعی «جست‌وجوی حرفه‌ای» خود معرفی کرده است. به گفتۀ آنها، این ابزار «زمانی که سؤالی نیاز به برنامه‌ریزی داشته باشد را درک و مرحله به مرحله برای رسیدن به اهداف کار می‌کند و در نهایت ترکیبی از پاسخ‌های عمیق با کارایی بیشتر ارائه می‌دهد.»

به نقل از ورج، نمونه‌هایی از قابلیت‌های «جست‌وجوی حرفه‌ای» در وبسایت هوش مصنوعی Perplexity وجود دارد، که از جملۀ آن می‌توان به پرسشی در مورد بهترین زمان برای دیدن شفق قطبی در ایسلند یا فنلاند اشاره کرد. این ابزار فرآیند جست‌وجوی خود را به سه بخش تقسیم می‌کند، که شامل: بهترین زمان‌ها برای دیدن شفق‌های قطبی در ایسلند و فنلاند؛ بهترین مکان‌های دیدنی در ایسلند و بهترین مکان‌های دیدنی در فنلاند، است. سپس پاسخی دقیق ارائه می‌دهد که به تمام جنبه‌های سؤال، از جمله زمان مشاهدۀ شفق‌های قطبی در هر کشور و مکان آن می‌پردازد.

همچنین ابزار جست‌وجوی هوش مصنوعی Perplexity می‌تواند با استفاده از ویژگی‌ به نام Pages، گزارشی دقیق بر اساس یک دستور ایجاد کند. با وجود این، گزارش‌های اخیر از رسانه‌های Wired و Forbes، هوش مصنوعی Perplexity را به سرقت ادبی متهم کرده‌اند. گزارشی از رسانۀ Wired موتور جست‌وجوی خودخوانده را «ماشین مزخرف‌ساز» با انیمیشن‌هایی که عملکرد واقعی آن را به اشتباه نشان می‌دهد و ابزارهای استخراج داده‌ای که قوانین را در فایل‌های robots.txt دور می‌زنند، نامیده است.

علاوه بر انجام تحقیقات جامع‌تر، Perplexity می‌گوید که «جست‌وجوی حرفه‌ای» اکنون همراه با قابلیت‌های ریاضی و برنامه‌نویسی پیشرفته‌تری ارائه می‌شود که توانایی آن را در تحلیل داده‌ها، اشکال‌زدایی کد و تولید محتوا بهبود می‌بخشد.

اگر می‌خواهید خودتان آن را امتحان کنید، با یک حساب کاربری رایگان می‌توانید پنج جست‌وجو در روز انجام دهید. هوش مصنوعی Perplexity همچنین با اشتراک ماهانۀ 20 دلاری خود، 600 جست‌وجوی حرفه‌ای در روز را ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram