عکاس برتر طبیعت سال ۲۰۲۴ توسط GDT انتخاب شد

با انتخاب تصاویری از زیبایی وهم‌انگیز طبیعت و موجودات خزنده، عکاس برتر طبیعت سال ۲۰۲۴ توسط GDT انتخاب شد.

به گزارش تکناک، انجمن آلمانی عکاسی طبیعت (GDT) برندگان مسابقه عکاس برتر طبیعت سال ۲۰۲۴ را معرفی کرد. این عکاسان موفق شده‌اند زیبایی‌های طبیعت را از وسیع‌ترین مناظر تا موجودات خزنده ترسناک به تصویر بکشند.

GDT

شرکت‌کنندگان در این رقابت سالانه که تنها برای اعضای انجمن برگزار می‌شود، عکس‌های خود را در هفت دسته به اشتراک گذاشتند: پرندگان، پستانداران، سایر حیوانات، گیاهان و قارچ‌ها، مناظر، استودیوی طبیعت و یک دسته ویژه با عنوان «همه چیز جاری است – مناظر رودخانه‌های آلمان». عکس «زمستان در جنگل سیل‌زده» اثر دیتر دامشن (Dieter Damschen) پس از داوری توسط هیئتی از عکاسان طبیعت، مقام اول را در کل رقابت و همچنین در بخش ویژه کسب کرد.

مسابقه عکاسی
Dieter Damschen با اثر «زمستان در جنگل سیل‌زده» برنده کل رقابت و برنده بخش ویژه مسابقه عکاس برتر طبیعت سال ۲۰۲۴ شد.

 

دامشن، عکاس آلمانی، این عکس جادویی از درختان پوشیده از برف را در زمان جاری شدن سیل زمستانی در ذخیره‌گاه زیست‌کره رودخانه البه آلمان ثبت کرده است.

دامشن توضیح می‌دهد: «پس از چندین سال با سطح آب بسیار پایین، سرانجام در ژانویه ۲۰۲۴، سیل زمستانی مورد انتظار، درختان بلوط قدیمی را در بر گرفت. به لطف بارش برف در ترکیب با باد شدید شب قبل، در آن صبح خاص، تنه و شاخه‌های درختان در یک طرف با برف پوشیده شده بود. خطوط متضاد حاصل، بر ساختار فرسوده درختان تنومند تأکید می‌کند و جلوه گرافیکی ویژه‌ای به این لحظه گذرا می‌بخشد.»

GDT 22
دسته‌بندی گیاهان و قارچ‌ها، مقام دوم. «زنگوله یخ‌زده» اثر Sigi Zang

 

در سایر بخش‌ها نیز کمبود استعداد دیده نمی‌شد. نمونه‌اش عکسی از یک گل لاله عباسی ظریف است که در برابر یخ‌زدگی صبحگاهی ایستادگی می‌کند. این عکس که توسط زیگی زانگ (Sigi Zang) عکاس آلمانی گرفته شده، مقام دوم را در بخش گیاهان و قارچ‌ها به خود اختصاص داد. یا عکسی از اسکات پورتیلی (Scott Portelli) استرالیایی که در آن، نهنگ‌های گوژپشت در قطب جنوب با استفاده از تکنیکی به نام «تور حبابی» مشغول به دام انداختن و خوردن انبوهی از کریل هستند.

GDT 33
دسته‌بندی پستانداران، مقام اول. «تور حبابی» اثر Scott Portelli

 

تصاویر به یاد ماندنی دیگر شامل یک پنگوئن جنتو که روی موج سوار می‌شود، رنگین‌کمانی بر فراز لاپورتن (دره U شکل در سرزمین لاپلند) و نمای نزدیک از یک عنکبوت پشمالو که بچه‌هایش را حمل می‌کند، می‌شود. می‌توانید برخی از عکس‌های مورد علاقه ما را در گالری ما ببینید.

عکس‌های برنده بخشی از یک نمایشگاه خواهند شد و سپس همه تصاویر در مجله انجمن آلمانی عکاسی طبیعت (GDT Forum Naturfotografie) و وب‌سایت GDT منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.