فروش جهانی PS5 از 59 میلیون دستگاه عبور کرد

سونی در گزارش درآمد سه‌ماهه چهارم سال مالی خود اعلام کرد که در این دوره مالی با فروش ۲۰/۸ میلیون دستگاه PS5، فروش کلی جهانی آن به ۵۹/۲ میلیون دستگاه رسیده است.

به‌گزارش تک‌ناک، فروش PS5 از 59/2 میلیون دستگاه در سراسر جهان عبور کرد. اخیراً سونی آمار مالی سه‌ماهه چهارم سال مالی جاری خود را منتشر و اعلام کرده است که موفق شده در این سال مالی، 20/8 میلیون دستگاه PS5 بفروشد. این رقم اندکی کمتر از هدف فروش 21 میلیون دستگاهی است که این شرکت چند ماه پیش تعیین کرده بود.

همان‌طور‌که در اطلاعات تکمیلی منتشر‌شده سونی آمده است، 4/5 میلیون دستگاه PS5 در سه‌ماهه چهارم سال مالی فروش رفته است. در مقام مقایسه، سونی در همین سه‌ماهه سال گذشته موفق شده بود 6/3 میلیون دستگاه از کنسول جدیدش بفروشد.

wccftech می‌نویسد که با کاهش فروش جهانی PS5 درمقایسه‌با سال گذشته، سونی اکنون پیش‌بینی می‌کند که فروش این کنسول در سال مالی جاری (FY24) به 18 میلیون دستگاه کاهش یابد. در دسامبر سال گذشته، گفته شد که روند فروش PS5 با PS4 در بازه زمانی مشابه مطابقت دارد؛ اما با کاهش فروش سالانه PS5، این سؤال مطرح می‌شود که آیا فروش PS5 در‌نهایت از کل فروش PS4 در طول عمر آن پیشی خواهد گرفت یا خیر.

در اخبار مرتبط با فروش، تا ۵ می بیش از 12 میلیون نسخه از عنوان موفق Helldivers 2 از استودیو Arrowhead در هر دو پلتفرم PS5 و PC فروخته شده است. این یعنی این تعداد نسخه در 12 هفته فروخته شده‌اند.

نکته جالب اینکه سه هفته پس از انتشار این بازی در اوایل فوریه، Arrowhead گزارش داد که بیش از 3 میلیون نسخه از آن فروخته شده است. این امر نشان می‌دهد که حدود 9 میلیون نسخه دیگر در 9 هفته (تقریباً 1 میلیون در هفته) به‌فروش رفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.